NBA

Basketbalová hvězda jde proti proudu! Všichni poklekli, proč zůstal stát?

Basketbalová hvězda jde proti proudu! Všichni poklekli, proč zůstal stát?
Zdroj: Profimedia

Všichni klečeli, všichni si oblékli trička s nápisem Black Lives Matter. On ne. I když je černý. Křídelník basketbalového Orlanda Jonathan Isaac má prostě svou hlavu a nechce být jako ovce.

Ještě než začal zápas dohrávané sezony NBA mezi Orlandem a Brooklynem, zazněla americká hymna a celé osazenstvo pokleklo. Jeden hráč ale tričko se sloganem „Na černých životech záleží“ na sebe nevzal, a navíc zůstal stát s hlavou skloněnou.


Když ho pak po utkání novináři oslovili, vyprávěl naprosto přesvědčivě: „Samozřejmě, že souhlasím s tím, že na černých životech záleží. Ale nevěřím na nějakou demonstraci klečením nebo nošením triček.“

Související obsah


Isaac pak dodal, že celý jeho život je ovlivňován učením Ježíše Krista a když se sám sebe před zápasem ptal, zda se zapojí do klečícího protestu, usoudil, že to pro něj není vhodné.

Související obsah


„Myslím, že když se rozhlédnete kolem sebe, tak rasismus není jediná věc, která trápí naši společnost. Ano, trápí náš národ, trápí náš svět, ale cítím, že je tu nějaké poselství, ve kterém chceme překonat nejen rasismus, ale zahojit všechny rány téhle společnost. Odpovědí na to je evangelium,“
dodal Jonathan Isaac.

Související obsah


Nutno ještě dodat, že v utkání s Brooklynem, který jeho tým suverénně vyhrál, byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti a vstřelil 16 bodů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události