Fotbal

Sparta byla v jednáních úspěšná, Hancko na Letné zůstává další rok

Sparta byla v jednáních úspěšná, Hancko na Letné zůstává další rok
Zdroj: AC Sparta Praha

Jedna priorita, podepsání Kangy, Spartě nevyšla. Ta druhá, získání Dávida Hancka alespoň na rok ale klapla. Slovenský obránce zůstává na Letné díky ročnímu hostování a Sparta následně může využít opci.

Po získání Ondřeje Čelůstky by tak Sparta mohla vytvořit nejsilnější stoperskou dvojici v lize, a to právě obrana poslední dobou trápila rudé nejvíce.


Na pozici stopera se v uplynulé sezoně vystřídali David Lischka, Uroš Radakovič, Lukáš Štetina, Semih Kaya, Georges Madjeck, Costa Nhamoinesu a Dávid Hancko. Jejich rotace nebyla způsobená rozkládáním sil mezi více hráčů, ale hlavně špatnými a nevyrovnanými výkony.

Související obsahAž na konec sezony se stoperská dvojice ustálila na složení Hancko - Štetina a byl to hlavně první jmenovaný, kdo svými výkony oslňoval. Proto si fanoušci žádali jeho příchod z Fiorentiny, odkud byl na Letné pouze na hostování.

Zdroj: Profimedia


Na přestupu se sice Sparta nedohodla, ale ještě minimálně rok Hancko v rudém dresu bude hrát. Letenští se totiž s italským klubem dohodli na prodloužení hostování, přičemž Sparta má možnost po jeho konci hráče odkoupit, hovoří se o částce 3 miliony eur.

Související obsahBlýská se na Letné na lepší časy? Minimálně co se týče obrany to tak vypadá. Po sérii odchodů Sparta konečně začala hráče také přivádět a bude-li to pokračovat, mohou mít na Letné cíle nejvyšší.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události