Úvod Generali Česká Cupu byl hodně gólový, Chmielewski zapsal pět bodů!

Letní hokejový pohár se rozjel a první zápasy hned přinesly několik vysokých výsledků. Řádil především třinecký útočník Aron Chmielewski, který zničil Přerov pěti body.

Oceláři sice jako první inkasovali, ale poté rozjeli parádní kanonádu a již ve 13. minutě měli na svém kontě tři vstřelené góly. Ve svém "galapředstavení" pokračovali i po první pauze.

Jako první sice znovu skóroval chanceligový Přerov, ale to bylo ze strany Zubrů vše. Třinec přidal v každé třetině po dvou gólech a na úvod Generali Česká Cupu si připsal vysoký triumf 7:2. Řádila především dlouholetá opora ofenzivy – Aron Chmielewski trefil rozhodující trefu, kterou podpořil ještě dalším zásahem a třemi nahrávkami.

Gólové hody čekaly na diváky i v Mladé Boleslavi, kde padlo osm gólů jen v první třetině a šťastnější byly Karlovy Vary, které vedly 5:3. Oba celky poté přidaly po bezbrankové druhé části po dvou trefách a uzavřely přestřelku.

Na úvod se dařilo i Hradci Králové, který sice po dvaceti minutách prohrával v Olomouci, ale v následujících dvou třetinách mu do branky padlo doslova, na co sáhl. Mountfieldu stačilo ve čtyřiceti minutách vystřelit na branku 13 střel, z nichž hned pět skončilo v síti.

Zdálo se, že na góly chudé bude utkání mezi Zlínem a Vítkovicemi. To ale zdařile dohnala třetí třetina, ve které padlo pět gólů. Hosté, kteří nastoupili bez nové posily z NHL Romana Poláka, přes sympaitckou snahu ale na body nedosáhly.

Gólově nejchudší byl souboj brněnské Komety s Pardubicemi, které díky dvěma zásahům z prostřední třetiny a bezchybnému výkonu Milana Kloučka v brance začaly sezónu vítězně.