Fotbal

Zachraňte vojína Bryana! Obránce vystřelil Fulhamu postup v nastavení

Zachraňte vojína Bryana! Obránce vystřelil Fulhamu postup v nastavení
Zdroj: Profimedia

Po roce v nižší soutěži se vrací do anglické nejvyšší soutěže Fulham. Finále s Brentfordem, kterým měl na lavičce českého talenta Jana Žambůrka, mělo překvapivého hrdinu.

Tím se stal obránce Joe Bryan. Pětadvacetiletý fotbalista v uplynulé sezóně vstřelil jen jeden gól. Stalo se tak v posledním zářijovém utkání ve Wiganu.

Od té doby ukazoval především své defenzivní přednosti a platil za základní pilíř defenzivy nejstaršího londýnského klubu. Sladká odměna pro Bryana přišla ve finále ve Wembley. Před prázdným stadionem rozhodl londýnské derby s Brentfordem.

Související obsah

Nejprve těsně před koncem první části prodloužení nachytal gólmana soupeře, který očekával na zadní tyči centr, kdežto Bryan mu lišáckou střelou na bližší tyč, která ještě ve vápně skočila, pokazil dosavadní nulu.

Tři minuty před vypršením nastaveného času si pak naběhl za obranu na přesný centr Mitroviče a rozhodl. Brentford se pak v nastavení zmohl jen na snížení.

Související obsah

V sestavě poražených byl také devatenáctiletý odchovanec Slavie Jan Žambůrek, který zůstal pouze na střídačce a o postup do Premier League bude muset zabojovat v následujícím roce.

Fulham tak doplní West Brom a Leeds, kteří si postup vybojovali již v základní části.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události