Fotbal

Pardubice našly po postupu azyl, sezónu odehrají ve vršovickém Ďolíčku

Fotbalové Pardubice, které po více než padesáti letech postoupily do první ligy, už vědí, kde budou hrát domácí zápasy. Jejich stadion totiž nesplňuje ligové podmínky, a tak musel tým hledat útočiště jinde.

Nejdřív to vypadalo, že by Pardubice mohly hrát první ligu v Mladé Boleslavi. Partnerům a sponzorům klubu se ale zalíbila myšlenka hrát v Praze.

Ta je z města perníku, co se týká času dojíždění, podobně dostupná jako právě Boleslav. A tak se Pardubice nakonec domluvily s Bohemians 1905. Své domácí zápasy v první lize tak odehrají ve vršovickém Ďolíčku, což nováček ligy uvedl na svých sociálních sítích. 

Související obsah

„Jsem rád, že to dopadlo a budeme hrát v Praze. Spojení pro pardubické fanoušky je lepší a my věříme, že to pomůže vyšším návštěvám na našich zápasech. Je to stadion, který má tradici. Je ohromně útulný, atmosférou je trochu podobný naší Vinici,“ řekl na klubovém webu kapitán Pardubic Jan Jeřábek.

Rozlosování nového ročníku FL tak má logicky podmínku, aby fotbalisté Pardubic a Bohemians nehráli v jednom kole domácí utkání zároveň.

Štěpán Sokol, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události