Fotbal

Pardubice našly po postupu azyl, sezónu odehrají ve vršovickém Ďolíčku

Fotbalové Pardubice, které po více než padesáti letech postoupily do první ligy, už vědí, kde budou hrát domácí zápasy. Jejich stadion totiž nesplňuje ligové podmínky, a tak musel tým hledat útočiště jinde.

Nejdřív to vypadalo, že by Pardubice mohly hrát první ligu v Mladé Boleslavi. Partnerům a sponzorům klubu se ale zalíbila myšlenka hrát v Praze.

Ta je z města perníku, co se týká času dojíždění, podobně dostupná jako právě Boleslav. A tak se Pardubice nakonec domluvily s Bohemians 1905. Své domácí zápasy v první lize tak odehrají ve vršovickém Ďolíčku, což nováček ligy uvedl na svých sociálních sítích. 

Související obsah

„Jsem rád, že to dopadlo a budeme hrát v Praze. Spojení pro pardubické fanoušky je lepší a my věříme, že to pomůže vyšším návštěvám na našich zápasech. Je to stadion, který má tradici. Je ohromně útulný, atmosférou je trochu podobný naší Vinici,“ řekl na klubovém webu kapitán Pardubic Jan Jeřábek.

Rozlosování nového ročníku FL tak má logicky podmínku, aby fotbalisté Pardubic a Bohemians nehráli v jednom kole domácí utkání zároveň.

Štěpán Sokol, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Noční zápasy NBA: V jednom zápase padlo 284 bodů

Utkání basketbalové NBA mezi Indianou a Charlotte nabídlo dechberoucí podívanou. Hosté totiž vyhráli vysoko 158:126. Největší podíl na tom měl Kelly Jr. Oubre, který nasázel 39 bodů. Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks 115:99, Indiana Pacers - Charlotte Hornets 126:158, Orlando Magic - Los Angeles Clippers 102:111, Atlanta Hawks - Sacramento Kings 121:104, Miami Heat - New York Knicks 110:96, Brooklyn Nets - Denver Nuggets 118:124, Chicago Bulls - Toronto Raptors 115:105, San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 110:118, Portland Trail Blazers - Dallas Mavericks 112:132, Utah Jazz - Phoenix Suns 97:105

Krátká zpráva

Angers díky vlastnímu gólu prohrálo s posledním celkem Ligue 1

Dohrávka 21. kola francouzské ligy přinesla nečekanou výhru celku AS Saint-Étienne nad dvanáctým Angers 1:0. Vlastním gólem o výsledku rozhodl Batista Mendy, který si míč do branky srazil při pokusu o blok kolmé přihrávky do malého vápna. Nicméně klub ze St. Étienne i po zisku tří bodů zůstává o dva body na poslední příčce tabulky. Výsledek Ligue 1: Angers – St. Étienne 0:1 – 43. B. Mendy (vlastní gól).