MotoGP

Smutné řešení: Velká cena ČR se pojede v Brně poprvé bez diváků

V Brně se chystá historicky první Velká cena České republiky silničních motocyklů. Kvůli seriálu MotoGP policisté uzavřeli příjezdovou silnici a budou hlídkovat v okolí okruhu kvůli zvědavcům. Dopravní podnik preventivně zrušil také autobusové spojení.

Je to první závod v historii České republiky, který je placený z veřejných rozpočtů, ale lidé se na něho nemohou podívat. Opatření v Česku podobné akce nezakazují, jen by musel pořadatel rozdělit tribuny na sektory po pěti stech lidech. Promotér závodu ale diváky odmítl.


„Je to smutné, ale byla to podmínka promotéra, společnosti DORNA,“ říká hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.


Kraj a město nedostanou ze vstupného ani korunu, přesto museli zaplatit zhruba 26 milionů korun jako zalistovací poplatek. Závod duchů budou v areálu Masarykova okruhu sledovat jen členové závodních týmů a organizátoři. Všichni museli projít testem na koronavirus.


„Každý z aktérů také dostane do mobilu aplikaci, která jej bude neustále trasovat,“ říká ředitelka brněnského Automotodromu Ivana Ulmanová.


Policie nasadí desítky hlídek v terénu, které budou dohlížet na to, aby lidé v blízkosti okruhu neparkovali auta a nerozdělávali stany. Policisté také upozorňují, že mají i techniku na odchytávání dronů, které poruší bezletovou zónu.

Při vysílání Velké ceny české republiky budete jako již tradičně moci soutěžit. Nova Sport společně s firmou MotoZem věnuje vítězi vyklápěcí přilbu na motocykl. 

Hrací řád soutěže naleznete zde: 

Herní řád soutěže MotoGP 2020

Typ souboru:pdf
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události