Pražská Sparta zvládla druhé přípravné utkání a během soustředění ve slovinském Bledu porazila Goricu. Dařilo se i klokanům, kteří udolali druholigové Táborsko 2:0.
Sparta nasadila na hřiště novou akvizici Ondřeje Čelůstku, který ihned dostal na paži kapitánskou pásku. Nehrál naopak Ladislav Krejčí, který přišel z Itálie. Jeho jmenovec v sestavě nechyběl.
Ve 20. minutě otevřel skóre Kozák, který se opřel do Dočkalova centru. Gorica mohla vyrovnat z penalty po faulu Trávníka, ale Jermola vychytal zkušený Rumun Nita. Druhá půle pak patřila Lukášovi Julišovi. Ten nejprve střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0 a po kontaktní brance soupeře pojistil v závěru výhru bombou z voleje.
Dařilo se i fotbalistům Bohemians, kteří se střetli s Táborskem a hned v 10. minutě si po nepřehledné situaci u branky vstřelil vlastní gól Navrátil. Ve druhé půli pak zakončením zblízka pojistil triumf Vojtěch Novák.
Výsledky přípravných zápasů:
Bohemians – Táborsko 2:0 (1:0)
Branky: 10. Navrátil (vla.), 59. Novák.
ND Gorica – Sparta 1:3 (0:1)
Branky: 69. Aliaga – 20. Kozák, 50. a 86. Juliš.