Winnipeg jede domů, Calgary slaví! Toronto sejmul hattrickem Dubios

Hokejisté Winnipegu padli v noci na pátek s Calgary poměrem 0:4 a celou sérii předkola prohráli 1:3 na zápasy. Jsou tak druhým týmem, který opouští hokejovou bublinu dohrávané sezóny NHL. Kousek od vyřazení je i Toronto a Minnesota.

Winnipeg doplatil na velkou marodku, mimo hru zůstali ve čtvrtém utkání série vedle Scheifeleho a Littla také Patrik Laine a Jets tak byli proti Calgary téměř bezzubí. Flames si vypracovali už v první třetině dvoubrankový náskok, když Bennett skóroval sekundu před sirénou.

Další dva góly přidalo Calgary v samotném závěru, když Winnipeg začal hrát vabank. Gólman Cam Talbot vychytal čisté konto a Flames už čekají na jméno soupeře pro play off.

Obrovské drama mezi Columbusem a Torontem rozhodl až na konci prvního prodloužení Pierre-Luc Dubois, který nejenže poslal Toronto do velkých nesnází, ale také zkompletoval hattrick. Columbus přitom v půli zápasu prohrával už 0:3 a kouč John Tortorella vystřídal brankáře Joonase Korpisala. Efekt zafungoval. Elvis Merzlikins zavřel bránu a Blue Jackets zachránili téměř prohraný zápas.

Duel Vancouveru s Minnesotou patřil gólmanovi Jakobovi Markströmovi, který zavřel svou bránu a Canucks pak dílky své speciální formaci dokázali v přesilovce nabrat rozhodující náskok. Vancouver otočil vývoj série z 0:1 na 2:1 na zápasy a v dalším utkáná bude mít možnost rozhodnutí.

Ve skupině o umístění se daří Philadelphii, která po skalpu Bostonu porazila i Washington. U jediného gólu Capitals asistoval Radko Gudas.

Na Západě zase válí Vegas Golden Knights, kteří v přestřelce udolali St. Louis 6:4. Na jeden z gólů vítězů nahrával Tomáš Nosek.

Výsledky z noci na pátek:

Skupiny o nasazení:

Philadelphia Flyers – Washington Capitals 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 14. Laughton, 32. Sanheim, 49. Laughton – 49. Boyd (GUDAS).

St. Louis Blues – Vegas Golden Knights 4:6 (1:0, 3:3, 0:3)
Branky: 5. Perron, 22. a 35. Parayko, 35. Brouwer – 27. a 55. Theodore, 31. a 34. Tuch (na první NOSEK), 43. Whitecloud, 53. Mark Stone.

Předkolo play off:

Minnesota WIld - Vancouver Canucks 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 34. Boeser, 43. Roussel, 59. E. Pettersson. Stav série: 1:2.

Columbus Blue Jackets – Toronto Maple Leafs 4:3pp (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 32., 51. a 79. Dubois, 48. S. Jones – 19. Ceci, 28. W. Nylander, 29. Robertson. Stav série: 2:1.

Winnipeg Jets – Calgary Flames 0:2 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky: 4. Dubé, 20. S. Bennett, 57. Monahan, 58. R. Andersson. Stav série: 1:3.

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.

Premier League: Devátý Brighton obral Chelsea o cenné body

Londýnské Chelsea se po úterním utkání s devátým Brightonem 1:1 komplikuje stíhání rivala z Premier League. Na třetím místě tabulky ztrácí na druhý Liverpool jeden bod a The Reds mají navíc dva zápasy k dobru. Na hřišti Brightonu se za Blues trefil ve 28. minutě Ziyech, za domácí srovnal v 60. minutě Webster.

Extraliga: Liberec potřetí v řadě vítězí, v Komětu porazil 4:1

Kvůli koronaviru se během úterní části 48. kola hokejové extraligy odehrálo jediné utkání. Před úvodní buly měly týmy Brna a Liberce shodně 59 bodů. Bílý Tygři po obratu, kdy prohrávali 0:1, nasázeli soupeři v třetí třetině tři góly a už potřetí v řadě si získali tři body. V tabulce poskočili už na šesté místo, Kometa Brno klesla na osmou příčku. Zápis utkání Kometa Brno – Liberec 1:3 (0:0, 1:1, 0:1), branky: 22. R. Pavlík (Vincourt + Rákos) – 36. M. Zachar, 48. M. Birner (Štibingr + Filippi), 59. M. Zachar (do prázdné branky), 60. T. Filippi (do prázdné branky).