UFC

Štědrý zabiják! Vypnul soupeře a pak mu chtěl darovat 50 000 dolarů

Íránsko-americký zápasník Beneil Dariush na UFC Fight Night: Lewis vs. Oleinik dvakrát pořádně šokoval. Holtzmana ukončil fenomenální loktem z otočky a následně mu chtěl darovat téměř 1,2 milionu korun, které však nakonec nezískal.

 Dariush (19-4-1) před zápasem nesplnil váhový limit lehké váhy (do 70 kg) a přišel tak o 20 % ze své výplaty. Do duelu však nastoupil a své neprofesionální pochybení napravil ve velkém stylu.
Od začátku prvního kola v kleci dominoval a Holtzmana (14-4) opakovaně trefoval tvrdými údery. Své dílo dokonal 22 vteřin před koncem první pětiminutovky, kdy přesným loktem z otočky poslal soupeře na zem. Stal se tak teprve osmým zápasníkem v historii UFC, který takto ukončil zápas.
 

Parádní trefou se ihned dostal mezi adepty na bonus za výkon večera v hodnotě 50 tisíc dolarů. Avšak po fenomenálním úderu šokoval znovu. Místo toho, aby případným bonusem zalepil penalizaci za nesplnění váhy, rozhodl se ji věnovat soupeři.
 

„Ačkoli jsem vyhrál, jsem stále zahanben tím, že jsem včera nesplnil váhu. Takže pokud byl můj výkon hodný bonusu, dejte ho Scottovi. Myslím, že je to správná věc,“ vzkázal prezidentovi UFC v pozápasovém rozhovoru.


Bohužel bonus výkon večera nakonec nezískal. Naopak za fenomenální trefu si ho připsal Kevin Holland (18-5), který na úvodní kartě Prelims ukončil Joaguina Buckleyho (10-3). 


VIDEO: Přední zadní v podání Kevina Hollanda:Zbylé tři bonusy za výkon večera si pak odnesli Gavin Tucker (12-1) za uškrcení Jaynese (16-5), Andew Sanchez (13-5) za ukončení Turmana (16-4) a Darren Stewart (12-5-1NC) za submisi v prvním kole.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události