Golf

Morikawa poprvé vyhrál golfový major, v nadšení pak málem zničil pohár

Trofej pro vítěze golfového turnaje PGA Championship, už zná svého majitele. Stal se jím Američan Collin Morikawa, který si životní úspěch bude už navždy pamatovat i proto, že cenu pro vítěze při slavnostním focení nebývale otestoval.

Vítěz prvního majoru sezony s cennou relikvií v euforii zavrtěl a dopadlo to poměrně komicky. Víko na poháru se převalilo přes jeho rameno a skončilo na zemi.

Trofej se naštěstí nerozbila a stydící se Morikawa si s nepoškozeným pohárem střihl před fotografy repete. Při hře to z jeho strany ale žádné ostýchání nebylo. Základ k úspěchu položil na jamce číslo 16, která je sice vypsaná na 4 údery, jemu ovšem stačily pouze dva.

Související obsah

"Teprve vloni jsem se stal profesionálem. Své soupeře jsem během dospívání sledoval u televize a teď jsem je všechny porazil. Tohle je splněný dětský sen," rozplýval se radostí novopečený šampion.

Morikawa zahrál skóre -13 a posunul se ve světovém žebříčku z dvanáctého na páté místo. V akci byl i Tiger Woods, který měl tři údery pod par, ale celý turnaj zakončil se skóre mínus jedna na děleném 37. místě.

Martin Kasparides, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události