UFC

Trilogie se blíží ke konci! Ukončí Cormier kariéru jako šampion?

V neděli 16. srpna se v Las Vegas na UFC 252 završí nejnapínavější trilogie v historii UFC. Současný šampion těžké váhy se potřetí střetne s 41letým Danielem Cormierem, který zápasem završí svou 11 let dlouhou profesionální kariéru.

V MMA se nestává příliš často, aby se dva rivalové utkali třikrát za kariéru. Nicméně šampion těžké váhy Stipe Miočič (19-3) a bývalý šampion polotěžké a těžké váhy Daniel Cormier (22-2-1NC) zkrátka nemají jinou možnost. Podívejte se na časovou osu, největšího zápasu těžké váhy v historii UFC.
UFC 226, 7. červenec 2018 – jejich první zápas byl označován jako “Superfight.“ Cormier se po dlouhém působení v polotěžké váze, které vládnul od roku 2015, vrátil do těžší kategorie, aby se pokusil získat i druhý titul. Jeho držitel Miočič měl za sebou tři úspěšné obhajoby, po získání titulu ukončil Alistaira Overeema, Juniora dos Santose a jednomyslné bodové rozhodnutí si připsal i v zápase s Francisem Ngannouem.


Nejdéle vládnoucí šampion těžké váhy šel do zápasu jako favorit, ale k překvapení všech byl knokautován již v prvním kole. Jeho porážce předcházelo několik eyepoků (faul – píchaní do očí).


„Nikdy jsem netušil, čeho můžu dosáhnout, ale teď znám odpověď. Jsem dvojnásobný UFC šampion,“ radoval se Cormier v pozápasovém rozhovoru. Stal se teprve druhým šampionem v historii, který současně držel titul dvou váhových kategoriích. Nově získaný pás jednou obhájil s Derrickem Lewisem.

Zdroj: ProfimediaUFC 241, 17. srpen 2019 – Stipe okamžitě žádal odvetu, ale Cormier plánoval změřit síly s další legendou – Brockem Lesnarem. „Byl jsem frustrovaný. Titul jsem tolikrát obhájil a on se snažil vyzvat chlápka, který dva a půl roku nezápasil,“ svěřil se Miočič. Zápas s Lesnarem nedopadl, a nakonec Cormier vyslyšel volání po odvěte.


O rok a den později se rivalové střetli znovu. Po tři kola to vypadalo, že Miočič znovu z klece odejde poražený. Ve čtvrtém však převzal otěže zápasu Cormierovi vrátil stejnou mincí. Po sérii tvrdých úderů si připsal výhru TKO a opět získal titul šampiona. UFC mu za výkon udělilo ocenění návrat roku.


Bohužel v zápase utrpěl poranění rohovky, kvůli nedovoleným píchancům do oka. Kvůli zranění se jeho návrat do klece protáhl až na rok 2020. Následně přišla koronavirová krize a nikdo nevěděl, zda šampion bude titul hájit nebo zda o něj přijde.

Zdroj: ProfimediaUFC 252, 16. srpen 2020 – po dlouhém čekání byl 9. června oficiálně oznámen třetí zápas, který rozhodne o absolutním vítězi. Cormiera do klece žene obrovská motivace, chce se s MMA rozloučit jako vítěz a jako šampion.


„Máme nedokončený byznys. Stipe Miočič je můj největší rival a v tomhle zápase se střetnou dvě nejlepší těžké váhy, které kdy v UFC byly. Je to zápas o životním odkazu, tohle je zápas o vše a já ho musím vyhrát,“
pronesl Cormier v UFC Countdown.

Zdroj: Profimedia


UFC 252 a historický zápas o titul těžké váhy sledujte v neděli 16. srpna živě od 4:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události