Tenis

Pražský turnaj WTA odstartoval. Bouchardová nadělila kanára

Pražský turnaj WTA odstartoval. Bouchardová nadělila kanára
Zdroj: Profimedia

Nově vytvořený turnaj okruhu WTA v Praze v pondělí odstartoval. Jako první šla na kurt jedna z největších hvězd turnaje Eugenie Bouchardová. Kanaďanka sice do zápasu šla z pozice outsidera, ale svou soupeřku smetla ve dvou setech. Další zápasy odložil déšť.

Eugenie Bouchardová největších úspěchů dosáhla v roce 2014, když se dostala do semifinále Australian Open a French Open a ve Wimbledonu prošla dokonce až do finále. Z pátého místa v žebříčku ale přišel krutý pád a nyní je Kanaďanka až na 330. místě.


Na pražský turnaj se tak dostala díky divoké kartě, kterou jí pořadatelé přidělili. Její soupeřka v prvním kole Veronika Kuděrmetovová je v současnosti na 40. místě žebříčku WTA a v Praze byla osmá nasazená.


Jenže pozici favoritky vůbec nepotvrdila. Bouchardová do zápasu vlétla ve velkém stylu a favorizované Rusce nadělila kanára. V druhé sadě Kanaďanka udržela všechny své servisy a jeden soupeřčin prolomila, takže do druhého kola postoupila po přesvědčivém výsledku 6:0 a 6:3.

Související obsahJako další šly do akce Kristýna Plíšková a Linda Fruhvirtová, ale jejich souboj, za stavu 2:1 v prvním setu pro Plíškovou, přerušil déšť. Po návratu na kurt odehrály tenistky dva gemy a muselo se přerušovat kvůli dešti znovu. Pořadatelé nakonec rozhodli o přeložení všech dalších zápasů na následující den.
 

Turnaj se bohužel musí obejít bez fanoušků, kteří kvůli restrikcím WTA na tribuny nesmí.


Výsledky turnaje WTA Prague Open:

Eugenie Bouchardová - Veronika Kuděrmetovová 6:0, 6:3

Kristýna Plíšková - Linda Fruhvirtová 3:2 - přerušeno kvůli dešti

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události