Fotbal

Čaroděj v bráně Kodaně deptal hráče United. Johnsson má nový rekord ligy

Čaroděj v bráně Kodaně deptal hráče United. Johnsson má nový rekord ligy
Zdroj: Profimedia

Manchester United sice porazil ve čtvrtfinále Evropské ligy Kodaň, ale nejvíce se nemluví o střelci jediné branky United, nebo někom jiném z týmu postupujících. Hrdinou večera se stal Karl-Johan Johnsson. Brankář Kodaně totiž svým fantastickým výkonem vytvořil nový rekord Evropské ligy.

Kodaň proti Manchesteru nebyla moc nebezpečná, hráči dánského celku nevystřelili ani jednou na Romerovu bránu, zato od anglického týmu to byla kanonáda.


Rudí Ďáblové šli za vítězstvím, ale během devadesáti minut nedokázali Johnssona překonat. Když se jim to povedlo, rozhodčí gól kvůli ofsajdu odvolali. V půlhodinovém prodloužení pak byl švédský brankář takřka pořád po palbou a několika báječnými zákroky neuvěřitelně držel naděje svého týmu.


Hráči Manchesteru za zápas vyslali 26 střel a hned 14 z nich mířilo mezi tři tyče. Johnsson všechny pochytal až na Fernandesovu penaltu, u které alespoň vystihl stranu. Třináct zákroků gólmana Kodaně znamená nový rekord Evropské ligy.

Sestřih zápasu Manchester United - FC Kodaň:Johnssonův fantastický výkon nezůstal bez povšimnutí. Trenér Manchesteru Solskjaer mu po zápase vyseknul poklonu a chválil ho za jeho asi nejlepší zápas v životě. Stejně tak výkon švédského brankáře zhodnotil Cesc Fabregas na svém Twitteru. "Životní zápas pro tohoto brankáře. Neuvěřitelné," okomentoval Johnssonův výkon.

Související obsahTřicetiletý Švéd už si sedmkrát zachytal i ze reprezentaci, ale většina fotbalového světa na něj bude vzpomínat především kvůli pondělnímu klání s Manchesterem United a jeho neuvěřitelným třinácti zákrokům.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události