Čaroděj v bráně Kodaně deptal hráče United. Johnsson má nový rekord ligy

Manchester United sice porazil ve čtvrtfinále Evropské ligy Kodaň, ale nejvíce se nemluví o střelci jediné branky United, nebo někom jiném z týmu postupujících. Hrdinou večera se stal Karl-Johan Johnsson. Brankář Kodaně totiž svým fantastickým výkonem vytvořil nový rekord Evropské ligy.

Kodaň proti Manchesteru nebyla moc nebezpečná, hráči dánského celku nevystřelili ani jednou na Romerovu bránu, zato od anglického týmu to byla kanonáda.

Rudí Ďáblové šli za vítězstvím, ale během devadesáti minut nedokázali Johnssona překonat. Když se jim to povedlo, rozhodčí gól kvůli ofsajdu odvolali. V půlhodinovém prodloužení pak byl švédský brankář takřka pořád po palbou a několika báječnými zákroky neuvěřitelně držel naděje svého týmu.

Hráči Manchesteru za zápas vyslali 26 střel a hned 14 z nich mířilo mezi tři tyče. Johnsson všechny pochytal až na Fernandesovu penaltu, u které alespoň vystihl stranu. Třináct zákroků gólmana Kodaně znamená nový rekord Evropské ligy.

Sestřih zápasu Manchester United - FC Kodaň:

Johnssonův fantastický výkon nezůstal bez povšimnutí. Trenér Manchesteru Solskjaer mu po zápase vyseknul poklonu a chválil ho za jeho asi nejlepší zápas v životě. Stejně tak výkon švédského brankáře zhodnotil Cesc Fabregas na svém Twitteru. "Životní zápas pro tohoto brankáře. Neuvěřitelné," okomentoval Johnssonův výkon.

Třicetiletý Švéd už si sedmkrát zachytal i ze reprezentaci, ale většina fotbalového světa na něj bude vzpomínat především kvůli pondělnímu klání s Manchesterem United a jeho neuvěřitelným třinácti zákrokům.

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.

Premier League: Devátý Brighton obral Chelsea o cenné body

Londýnské Chelsea se po úterním utkání s devátým Brightonem 1:1 komplikuje stíhání rivala z Premier League. Na třetím místě tabulky ztrácí na druhý Liverpool jeden bod a The Reds mají navíc dva zápasy k dobru. Na hřišti Brightonu se za Blues trefil ve 28. minutě Ziyech, za domácí srovnal v 60. minutě Webster.

Extraliga: Liberec potřetí v řadě vítězí, v Komětu porazil 4:1

Kvůli koronaviru se během úterní části 48. kola hokejové extraligy odehrálo jediné utkání. Před úvodní buly měly týmy Brna a Liberce shodně 59 bodů. Bílý Tygři po obratu, kdy prohrávali 0:1, nasázeli soupeři v třetí třetině tři góly a už potřetí v řadě si získali tři body. V tabulce poskočili už na šesté místo, Kometa Brno klesla na osmou příčku. Zápis utkání Kometa Brno – Liberec 1:3 (0:0, 1:1, 0:1), branky: 22. R. Pavlík (Vincourt + Rákos) – 36. M. Zachar, 48. M. Birner (Štibingr + Filippi), 59. M. Zachar (do prázdné branky), 60. T. Filippi (do prázdné branky).