Inter postoupil přes Leverkusen, Manchester vyhrál v prodloužení

Evropská liga již míří do finiše. Pondělní večer nabídl první dvě čtvrtfinálová klání a prvním postupujícím se stal Inter Milán. Zápas Manchesteru United s Kodaní gól nepřinesl a muselo se tam jít do prodloužení. Kvůli koronavirové pandemii se čtvrtfinále hrají jen na jeden zápas na neutrálním hřišti.

Inter měl do zápasu s Bayerem Leverkusen raketový vstup. První dvacetiminutovka patřila Italům. V patnácté minutě se trefil Barella a o šest minut později zvyšoval na 2:0 Lukaku.

Kromě gólů měl Inter ještě několik skvělých příležitostí, ale Lukáš Hrádecký v bráně Leverkusenu držel naději pro svůj tým. Ve 24. minutě se po skvělé akci prosadil Kai Havertz a Bayer byl opět ve hře.

V druhém poločase se Němci dostávali do šancí, ale podruhé se jim již překonat obranu Interu nepovedlo. Lukaku měl během zápasu dvakrát připravený míč na zahrávání pokutového kopu, ale v obou případech se penalta odvolala po zásahu videa. Inter to ale mrzet nemusí, díky výhře 2:1 se stal prvním semifinalistou letošní Evropské ligy.

V druhém zápase se utkal Manchester United s Kodaní a dlouhou dobu byl hrdinou Karl-Johan Johnsson. Švédský brankář chytal jednu střelu za druhou a když už inkasoval, gól byl po zásahu videorozhodčího kvůli ofsajdu odvolán. Především díky Johnssonovi tak po devadesáti minutách bylo skóre 0:0 a muselo se jít do prodloužení.

Do něj nastoupil ze střídačky Juan Mata a výrazně oživil hru Rudých Ďáblů. Manchester opět několikrát ztroskotal na Johnssonovi, ale pak dostal možnost zahrávat penaltu a Bruno Fernandes se z jedenácti metrů nemýlil. Johnsson vystihl stranu, ale na míč nedosáhl. Švédský brankář si připsal 13 úspěšných zákroků, ale Kodaň na bránu ani jednou nevystřelila, a tak zaslouženě postoupil Manchester.