Veslování

Ochrnutý olympionik dělá pokroky, nohama hýbe a dřiny nelituje

Loni v říjnu trojnásobný olympijský šampion Pete Reed oznámil, že prodělal vzácnou mrtvici míchy a je od pasu dolů ochrnutý. V tu dobu nebylo jisté, zda se mu někdy vrátí cit do nohou. Nyní ve videu na svém Instagramu ukázal, že nohama již hýbe a dodal k příspěvku motivační vzkaz.

Brit Pete Reed získal v letech 2008, 2012 a 2016 zlatou medaili na olympijských hrách ve veslování. Po úspěšné sportovní kariéře ale přišel v jeho životě velký zvrat, když utrpěl mrtvici míchy.


Tato událost změnila jeho život, usedl na invalidní vozík ochrnutý od pasu dolů a doktoři nevěděli, jestli bude chodit zase jako dříve, nebo jestli zůstane navždy ochrnutý. Nejpravděpodobnější byla varianta něčeho mezi a bojovník Reed se ve středu na svém Instagramu pochlubil, že pokrok od naprosté nehybnosti skutečně udělal.


"Stále mě čeká dlouhá cesta, ale ať to dopadne jakkoliv, je to každý den opravdu motivující a nikdy toho nebudu litovat," okomentoval svou tréninkovou dřinu v cestě za vyléčením svých dolních končetin.

Související obsah"V roce 2010 na mistrovství světa v Karapiru jsem na dvojce bez kormidelníka dostal lekci. Udělali jsme všechno správně, byl to jeden z našich nejlepších závodů a odešli jsme z něj se stříbrem a vztyčenými hlavami. Radši bych měl zlato a radši bych znovu běhal, ale můžu žít s výsledkem, který nás pravděpodobně dotáhl k větším triumfům," přirovnal své zotavování k veslařské kariéře.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Nothing worthwhile is ever easy. Home for weekenders. Bum shuffling upstairs in the evening and down in the morning is tough work, takes two, really bad for the skin where I sit and not sustainable. Whilst its lovely to go home again and to bubble together, were learning that the house isnt navigable, accessible or adaptable. Two nights is our absolute limit. Planning is tough because there are so many variables and our energy is exhausted by rehab, work and just living. At the moment We are lucky to have somewhere to call home as we learn and grow. We feel like we can go anywhere and do anything right now. It only takes thinking ahead. With some graft, bravery and a sprinkle of luck I wont be bum shuffling up stairs for long. Its time to design our life. #Onwards #Notlyingdown #Home #Challenge #Resilience #SCIAwareness #Disabled #Stairs #Worthgettingstrong #isntsheamazing

Pspvek sdlen Pete Reed (@petereed),

Pro Reeda je ochrnutí samozřejmě obrovskou životní komplikací, ale on se s tím statečně pere. A třeba již brzy vyjde do schodů po svých, aniž by se musel posouvat rukama, jak před měsícem ukazoval, že schody zdolává.


I když jeho pohyb nohou má ještě daleko k chůzi a levá noha se mu při cvičení občas nekontrolovatelně rozklepe, je vidět, že udělal již velký pokrok a snad se brzy dostane i k chůzi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události