Veslování

Z olympijského trůnu na vozík. Veslař prodělal zranění páteře

Z olympijského trůnu na vozík. Veslař prodělal zranění páteře
Zdroj: Profimedia

Pete Reed je trojnásobným vítězem z olympijských her, ale po ukončení kariéry nyní řeší mnohem závažnější problémy. Prodělal vzácnou míšní mrtvici a částečně ochrnul. Nyní je upoután na invalidní vozík, ale nic nevzdává.

Veleúspěšný veslař vyhrál zlato na čtyřce bez kormidelníka na olympiádách 2008 a 2012. V Riu o čtyři roky později soutěžil na osmiveslici a odnesl si také zlato. V roce 2018 ukončil svou aktivní kariéru.


Devátého října Reed zveřejnil ve videu na svém Instagramu, že prodělal míšní mrtvici a 29. 10. na světový den mrtvice oznámil ke svému zdravotnímu problému více. Uvedl, že je to velmi vzácné postižení, ke kterému dochází vlivem přerušení přívodu kyslíku do míchy, a jelikož v jeho případě to bylo v polovině míchy, má ochrnuté celé tělo od hrudníku níže.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Public SitRep: Today is #WorldStrokeDay so I thought I would update you on my current situation. Spinal strokes are very rare. They essentially starve the spinal cord of oxygen which can kill off the cells that transmit the signals sent between the brain and (in my case) the lower body. Doctors cant be certain what caused my stroke. It was in the middle of my spine so Im currently paralysed beneath my chest. Prognosis: there is no crystal ball. There is a very small chance I will make no recovery and a very small chance I will make a full recovery. Much more likely it will be somewhere in between. To what extent depends on the extent of the damage (which we cant see) and how well I rehab. All the other news is great. My arms are still strong and my brain is still as average as it ever was. My personal support network continues to be bombproof (thank you so much) and I am handling myself every bit as well as you would hope. Im keeping a diary of this whole experience - the ups, downs, challenges, triumphs. Ill keep odd posts coming. Until then, enjoy the rugby (if youre going to spend a prolonged period in hospital, it may as well be during the 2019 Rugby World Cup). Onwards. Thank you for all the comments on my last post. Thanks also to all of you who have offered to help... right now I dont even know what to ask for. I feel like I have everything I need at this stage.

Pspvek sdlen Pete Reed (@petereed),


„Existuje velmi malá šance, že se už vůbec nezotavím, ale také malá šance, že se vyléčím úplně. O dost pravděpodobnější ale je, že to bude něco mezi,“ sdělil ve svém příspěvku. „Mé ruce jsou stále silné a můj mozek je stále průměrný, tak jak vždycky byl,“ dovolil si lehce zažertovat na svůj účet.

„Děkuji za všechny komentáře u mého posledního příspěvku. Děkuji také všem, kdo mi nabídli pomoc… ale v těchto chvílích ani nevím, o jakou pomoc bych si řekl. Cítím, že v tuhle dobu mám vše, co potřebuji,“ dodal na závěr Reed.
 

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události