Divoká karta Bouchardová je ve čtvrtfinále, Krejčíková podlehla Halepové

Barbora Krejčíková při tréninku na zápasy Fed Cupu. | Zdroj: Profimedia

Eugenie Bouchardová je sice až ve čtvrté stovce žebříčku WTA, ale pro turnaj v Praze dostala divokou kartu a pořadatelům jejich důvěru splácí. V druhém kole vyřadila Slovinku Zidanšekovou a postoupila do čtvrtfinále. To Barbora Krejčíková nestačila na Halepovou, které podlehla po boji.

Kanadská kráska Bouchardová je poslední dobou pro pořadatele turnajů zajímavou spíše díky své slávě a vzhledu, než kvůli výkonům, ale na turnaji v Praze rozhodně není do počtu. Vyřadila už druhou soupeřku a postoupila mezi osmičku nejlepších.

Po Rusce Kuděrmetovové narazila na Slovinku Zidanšekovou. Ta v prvním kole vyřadila Kateřinu Siniakovou, ale správný recept na Genie Bouchardovou nenašla.

Vyrovnaný zápas v první sadě došel až do tiebreaku, který přesvědčivě vyhrála Kanaďanka. V druhém setu Bouchardová vedla o brejk 4:1, ale zápas do vítězného konce kvůli vlastním chybám nedopodávala. Obě tenistky si znovu zahrály tiebreak a tentokráte byla úspěšnější 72. hráčka žebříčku.

Rozhodnout tak musela třetí sada a v ní si kanadská kráska rychle vytvořila vedení 5:1, které přetavila ve výhru 6:2, když využila hned svůj první mečbol. Ve čtvrtfinále vyzve nasazenou trojku Elise Mertensovou.

Krejčíková měla v souboji s druhou hráčkou světového pořadí Simonou Halepovou v prvním setu více ze hry. Během šesti gemů viděli diváci pět brejků, ten rozhodující uhrála česká tenistka.

Ve druhé sadě se obě hráčky přetahovaly a rozhodoval až dvanáctý gem, ve kterém sebrala Halepová Krejčíkové podání a vynutila si třetí sadu. V té se 118. hráčka dostala do náskoku hned prvním zahraným brejkem, ale v závěru setu ukázala Rumunka svou sílu a postoupila do čtvrtfinále, kde si zahraje s Frechovou.