NBA

Boty Jordana mají další rekord, fanoušek vysázel přes 600 tisíc dolarů

Boty Jordana mají další rekord, fanoušek vysázel přes 600 tisíc dolarů
Zdroj: Profimedia/ Twitter / kolážtn.cz

Neuběhly ani tři měsíce a boty Michaela Jordana byly vydraženy za další rekordní sumu. V květnu neváhal jeden z fanoušků bývalé hvězdy NBA zaplatit za jeho obutí 560 tisíc dolarů. Nynější zájemce však dal za Jordanovy tenistky dokonce 615 tisíc dolarů.

53letý bývalý basketbalista patří po právu mezi legendy tohoto sportu a fanoušci naprosto hltají každý jeho krok. Jeho ikonické boty tak nyní byly vydraženy za rekordní částku, a to podruhé za tři měsíce.

Tentokrát se jedná o tenisky Air Jordan 1, se kterými basketbalista odehrál v roce 1985 exhibiční utkání v Itálii a kromě 30 bodů předvedl také tak tvrdou smeč až rozbil sklo nad košem.

"Toto jsou originální boty se skutečným kusem zadní desky, tedy kusem skla, který je v podrážce boty," popsala rekordní tenisky organizátorka aukce Caitlin Donovanová.

Související obsah


Jeden z velkých fanoušků Michaela Jordana tak neváhal a za boty vysázel 615 tisíc dolarů (13 a půl milionu korun), čímž o 55 tisíc dolarů překonal stávající rekord z května letošního roku.

Vydražená cena je rekordní tím, že nikdo předtím nedal za boty sportovce více peněz. Michael Jordan i 17 let po ukončení sportovní kariéry evidentně stále táhne.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události