UFC

Šance pro zápasníka Procházku! Šampion Jones dostal ultimátum

Šance pro zápasníka Procházku! Šampion Jones dostal ultimátum
Jon "Bones" Jones Zdroj: Profimedia

Dění v polotěžké váze se po delší stagnaci dalo do pohybu. UFC postavilo šampiona Jona Jonese před ultimátum a slíbilo titulový zápas do konce roku 2020. Ať už s jeho účastí, či bez ní.

 Jones naposledy zápasil v únoru, kdy sice po třinácté obhájil svůj titul, ale mnozí vítězství přisuzovali Dominicku Reyesovi. Rival okamžitě žádal odvetu a k tomu se o skalp nejlepšího MMA zápasníka světa přihlásil i Jan Blachowič.
 Šampion si ze zástupu vyzyvatelů soupeře nevybral a místo toho se s organizací rozhádal kvůli finančním podmínkám. Dokonce pohrozil, že se dobrovolně vzdá titulu. Prezident UFC Dana White považuje Jona Jonese za nejlepšího zápasníka planety, ale už nehodlá čekat, až se šampion rozmyslí. Rozhodl, že do konce roku bude titulový zápas.

Související obsah

„Dana White mi právě potvrdil, že do konce roku 2020 uvidíme titulový zápas v polotěžké váze. V současnosti čeká na odpověď od Jona Jonese a podle toho se vyvine situace,“ informoval elitní novinář Bratt Okamoto.


V jiném rozhovoru White prozradil, co přesně Jona Jonese v UFC čeká. „Záleží, co udělá. Pokud zůstane v polotěžké váze, nebo půjde do těžké. Pokud zůstane, musí znovu zápasit s Reyesem. Pokud postoupí může bojovat s Miocicem nebo Cormierem, záleží, kdo v neděli vyhraje. Taky může zápasit s Francisem Ngannouem,“ rozebral v rozhovoru pro The Schmo šampionovu budoucnost.

Zdroj: Profimedia

 

Jones tak ví, co ho čeká. Ať už se rozhodne pro jakoukoliv možnost, výrazně ovlivní dění v polotěžké váze. Na jeho skalp čekají dva zmínění bojovníci, kteří by si to případně mohli rozdat o volný titul. A vývoj situace může zasáhnout i Jiřího Procházku, který se v žebříčku nedávno posunul na šestou příčku.

Související obsahČeský samuraj po úspěšné červencové premiéře na UFC 251 prozradil, že by se rád do klece vrátil ještě letos v podzimních měsících. Soupeře vybraného nemá, ale jeho tým se přiklání k zápasníkovi, který bude žebříčkově lépe postavený.


Z potencionálních soupeřů mají tři domluvený jiný souboj. Thiago Santos bude bojovat s Gloverem Teixeirou a Anthony Smith vyzve osmičku polotěžké váhy Aleksandara Rakice. Kromě šampiona jsou bez zápasu Reyes a Blachowič, ale zatím je brzy, cokoli předvídat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události