Cyklistika

Cyklistický talent při závodě spadl z mostu. Tým oznámil, jak se mu daří

Cyklistický talent při závodě spadl z mostu. Tým oznámil, jak se mu daří
Zdroj: Twitter @VVGenechten

Hrozivou nehodou byl poznamenán cyklistický závod Kolem Lombardie. Remco Evenepoel při přejíždění mostu nezvládl řízení a zřítil se z něj dolů. Dvacetiletý Belgičan byl převezen do nemocnice a je při plném vědomí. V neděli oznámili lékaři rozsah zranění.

Remco Evenepoel je talentovaný belgický cyklista. Na závod Kolem Lombardie bohužel nebude vzpomínat v dobrém. Jeho dosavadní sezona byla výborná, vyhrál už devět závodů a i v Itálii patřil k největší favoritům. Bohužel teď si nějakou dobu dá od závodění pauzu.

Belgičanovi se stal osudným přejezd mostu, při kterém Evenepoel narazil do kamenné zídky, přes kterou přepadl a zřítil se z mostu asi deset metrů dolů. Na místo nehody byli okamžitě přivoláni záchranáři a cyklista byl převezen do nemocnice.

Evenepoel je v plném vědomí v péči lékařů. Rentgenová vyšetření odhalila zlomenou pánev a pohmožděnou pravou plíci.  Vítězem závodu se stal Dán Fuglsang.

Související obsah

V neděli informovala stáj Quick-Step o vývoji léčby svého jezdce. "Remco strávil v nemocnici klidnou noc a jeho zdravotní stav se zlepšuje. V neděli večer bude letecky transportován do Belgie v zafixovaném stavu v pozici vleže," stojí v prohlášení týmu.

Belgická stáj věří, že se Evanepoel bude moci brzi vrátit domů a do domácí péče. Jasněji ale má být až v následujících 24 hodinách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Cyklistika

Důležité Události