Fotbal

Tisková konference Sparty Praha, řešil se koronavirus i fotbalové cíle

Nové ambice a cíle. Fotbalová Sparta přivedla před začátkem sezony zvučné posily a doufá, že letos zabojuje konečně o ligový titul. Téměř jistou má také účast v Evropské lize. Více informací z řad sparťanského kádru jste mohli slyšet na tiskové konferenci, která se konala na Letné.

Třetí místo v lize a zisk českého poháru ukázaly letenskému klubu, že se tým pod vedením trenéra Kotala zvedá. Nicméně s přípravou na nadcházející sezonu není kouč Sparty příliš spokojený.

"Nemůžeme být spokojeni. Z hlediska vytížení hráčů to bylo málo. Každý hráč stihl maximálně dva zápasy," narážel trenér letenského áčka i na situaci při rakouském soustředění, kdy musela Sparta zrušit zápas s maďarským Ferencvárošem.

Václava Kotala trápí také rozšířená marodka. "Ladislav Krejčí starší přišel zraněný, léčení Dávida Hancka nedopadlo tak, jak jsme si představovali. Do tréninku se pomalu zapojuje Karlsson. Minčev zase přišel kondičně v takovém stavu, kdy musí doběhat to, co zanedbal," vyjmenovává hlavní absence sparťanský kouč.

Související obsah

Sparta Praha má před nadcházející sezonou velké ambice a bude chtít v lize prohnat titulové adepty. Téměř jistou účast má i v základní skupině Evropské ligy.

 

"Snažili jsme se dotazovat i vedení UEFA. To oficiální potvrzení ale obdržíme až poté, co se dohraje poslední zápas té sezony. Věřím, že nás UEFA příjemně potěší," vyjádřil se k situaci ohledně případného postupu do Evropské ligy generální ředitel František Čupr.

Související obsah

Jeho slova pak doplnil i sportovní ředitel Tomáš Rosický, který se tiskové konference taktéž zúčastnil: "Pro nás je cílem dostat Spartu do Evropy. Je to věc, kterou Sparta i hráči samotní potřebují. Zatím je to ale jen ve spekulativní rovině. Jednou bylo zmiňováno, že musíme čekat na Lyon, pak zase, že ne. Evropa je ale pro celý klub a všechny hráče velkým cílem."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události