Fotbal

Rosický opět promluvil. Co řekl o Kangovi a k přestupu Vydry?

Rosický opět promluvil. Co řekl o Kangovi a k přestupu Vydry?
Tomáš Rosický Zdroj: profimedia.cz

Sportovní ředitel Tomáš Rosický se uvelebil na židli v rakouském tréninkovém areálu Bad Kleinkirchheim a rozhodl se odpovědět na nejpalčivější témata ohledně Sparty. V rozhovoru pro sparťanský web tak promluvil o přestupu Kangy i proč nevyšel příchod útočníka Matěje Vydry.

Zejména odchod Guélora Kangy ze Sparty leží mnoha letenským fanouškům v žaludku. Po složitějším začátku si Gaboňana zde oblíbili a jeho přestup zpátky do Srbska tak nesli hodně těžko.

Na otázku jednoho z příznivců Sparty (Zda nebyla chyba nesplnit všechny požadavky, které Kanga měl?) Rosický odpověděl: Na základě zkušeností, které jsme Kangou za dva a půl roku měli, si myslím, že to jednoznačně chyba nebyla! Musíme rozdělovat jeho počínání před koronavirovou pauzou a po ní. Po pauze plnil vše, jak jsme si představovali, a takového Kangu bychom tady chtěli. Byl disciplinovaný na hřišti i mimo ně.

My jsme byli ze začátku přesvědčeni, že mu novou smlouvu nenabídneme. Na základě toho, jak fungoval po koronavirové pauze, jsme si ale s trenérem řekli, že takového Kangu bychom tady samozřejmě chtěli. Vzhledem ke zkušenostem jsme mohli jít pouze do modelu 1+1. Guélor chtěl dvouletou smlouvu. My jsme řekli dobře, ale jen pokud budeš pokračovat v módu, ve kterém jsi."

Následně Rosický promluvil v další otázce o Kangových negativitách. “Je výborný fotbalista, ale má spoustu negativit. Tak dobrý hráč jako on hraje za celou kariéru v Rusku, Srbsku a Česku a teď jde zpátky do Srbska. Jeho negativa kluby odradí. Já sám jsem si myslel, že pokud bude odcházet zadarmo, nějaký průměrný tým z nejlepších pěti lig po něm sáhne.

Související obsahNestalo se, za celou dobu, kdy s námi byl, jsme na něj neměli adekvátní nabídku. Měli jsme dvě poptávky z arabského světa a v zimě velice malou nabídku z Trabzonsporu. Tohle všechno jsme zohledňovali."

Související obsah

Následně promluvil také na téma údajného příchodu Matěje Vydry do Sparty. V zimě byl přestup velice blízko. "Vydra byl v zimním přestupovém období blízko přesunu k nám. Nevyšlo nám to na poslední chvíli poté, kdy se Burnley zranil jejich útočník. Jinak by Matěj zřejmě do Sparty na hostování přišel," promluvil Rosický a zároveň dodal, že hráč jako on by do Sparty zapadal.

Související obsah

“Má rok do konce smlouvy, koupili ho za velkou sumu a uvidíme, jaký to bude mít vývoj. Požadavky Burnley jsou ale pro nás momentálně nedosažitelné," řekl sparťanský sportovní ředitel.

Sparta Praha se na další sezonu připravuje ve zmíněném rakouském resortu. Nicméně během neděle je postihla komplikace, když muselo být odloženo jejich přípravné utkání s maďarským Ferencvárosem. Letenští tak hledají možnosti, jak si tento výpadek herně vynahradit.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.