Hokej

Extraligové Vary získaly zvučné posily. Ze zámoří k nim jdou Lauko a Kaše

Extraligové Vary získaly zvučné posily. Ze zámoří k nim jdou Lauko a Kaše
Jakub Lauko Zdroj: profimedia.cz

Karlovy Vary získaly pro začátek následující sezony hokejové extraligy dvě posily ze zámoří. David Kaše i Jakub Lauko si díky souhlasům svých zaměstnavatelů v Americe zahrají českou extraligu.

Nejprve se Energie pochlubila dotažením smlouvy s Davidem Kašem. Mladší bratr slavnějšího Ondřeje patří do organizace Philadelphie Flyers. Kaše během sezony dostal šanci a za Letce odehrál šest zápasů, během nichž zaznamenal jeden gól.


Philadelphia si ho bohužel pro playoffové boje nevybrala, a tak se Kaše připravoval na další sezonu v Česku. Minulý týden se Kaše dohodl s Flyers, že může začít jednat o hostování a v pondělí už byla smlouva hotová.


"Chtěli jsme zareagovat na odchod naší nejproduktivnější dvojice a nechtěli jsme bořit veškeré vazby, které má mužstvo vytvořené. Sháněli jsme hráče do prvního útoku a když se nám naskytla možnost získat takto kvalitního hráče, byť jen do začátku sezony, tak jsme se rozhodli Davida angažovat,"
komentoval zisk 23letého útočníka trenér a sportovní manažer Karlových Varů Martin Pešout.O chvíli později klub oznámil druhou velkou posilu. Energie se dohodla s Bostonem Bruins na hostování Jakuba Lauka. Dvacetiletý forvard na svůj debut v hlavním týmu Bostonu stále čeká, a tak ani on není s týmem, který bojuje v play-off.

Související obsah"Myslím si, že se nám Jakub do mužstva typově hodí, a to jak rychlostně, tak i věkem. Byl pro nás finančně dostupný, takže jsme se s ním dohodli na spolupráci do doby, než se bude hlásit na kempu v Bostonu," uvedl Pešout k podpisu Jakuba Lauka.Oba útočníci mají bohaté zkušenosti s juniorskými reprezentacemi a měli by být výraznými posilami Karlových Varů. Délka jejich hostování bude záležet na tom, kdy začnou přípravné kempy v Americe, ale minimálně dva měsíce by v české extralize měli odehrát.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události