UFC

Šampion Jon Jones se vzdal titulu! V UFC však bude zápasit i nadále

Šampion Jon Jones se vzdal titulu! V UFC však bude zápasit i nadále
Jon Jones se vzdává titulu Zdroj: Profimedia

Dosavadní král polotěžké váhy a pro mnohé nejlepší MMA zápasník planety Jon „Bones“ Jones pořádně rozvířil vody v UFC. Nejdříve se s okamžitou platností vzdal titulu a naznačil konec kariéry. Vzápětí se však ozval znovu a potvrdil působení v těžké váze.

 Jones (26-1-1NC) o novinkách informoval v pondělí 17. srpna. V krátkém časovém úseku přidal na sociální sítí Twitter sérii příspěvků, ve kterých nastínil nový směr své kariéry.„Právě jsem dotelefonoval s UFC. Potvrzuji, že se vzdávám titulu šampiona polotěžké váhy. Pás je oficiálně k mání. Byla to skvělá jízda a upřímně za vše děkuji svým soupeřům, UFC a hlavně mým fanouškům,“
stojí v prvním příspěvku.Po jedenácté obhajobě titulu polotěžké váhy Jones veřejně prohlásil, že hodlá postoupit do těžké váhovky a rovněž vyjádřil nespokojenost ohledně finančního ohodnocení. UFC jeho prosby o zvýšení platu původně nevyslyšelo a tak se zápasník rozhodl ukončit kariéru.

Zdroj: Profimedia


„Když jsem naposledy mluvil s UFC, žádné vyjednávání o platových podmínkách neproběhlo. Jestli se to někdy změní, rád se vrátím a budu zápasit v těžké váze. Do té doby si budu zápasy užívat jako fanoušek a starat se o rodinu,“
objevilo se následně na Jonesově Twitteru.Vzápětí však své sociální sítě zásobil znovu. Vypadá to, že UFC nakonec vyslyšelo jeho prosby a svět MMA o nejlépe hodnoceného zápasníka planety nepřijde.


„Právě jsem měl velmi pozitivní konverzaci s UFC. Vypadá to, že se blíží vyjednávání pro můj příští zápas v těžké váze. Jsou to dobré zprávy a proces nabírání váhy může začít,“ napsal záhy Jones.S kým se utká zatím není známo. Jones chtěl dříve změřit síly s Francisem Ngannouem (15-3), kterého však podle šéfa UFC čeká titulová bitva s šampionem Stipem Miočičem (20-3).

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události