Fotbal

Je to Koeman! Barcelona představila muže, který má vše změnit

Je to Koeman! Barcelona představila muže, který má vše změnit

Do nové sezony povede Barcelonu Ronald Koeman! Spekulace potvrdil v úterý v noci prezident katalánského velkoklubu José Maria Bartomeu. Koemana pak klub oficiálně představil na svém webu. Navíc se prý znovu začalo jednat s Lionelem Messim a na Camp Nou by se měl vrátit Philippe Coutinho.

V Barceloně po potupném debaklu 2:8 od Bayernu už proběhl vyhazov stávajícího kouče Quiqeho Setiéna a čekají se další změny. Skončil i sportovní manažer Erika Abidal. První tajenka už je ale vyřešená. Barca bude mít znovu kouče z Nizozemska.

Související obsah


„Pokud se nic nestane nic neočekávaného, povede Barcelonu příští sezónu Ronald Koeman. Víme, jak pracuje a známe jeho filozofii,“ sdělil Bartomeu v úterý v noci. Ve středu dopoledne pak Barcelona oficiálně představila nizozemského odborníka jako nového kouče. 


Koeman v Barceloně už působil jako asistent Louise Van Gaala a jeho poslední štací byl nizozemský národní tým. Právě na stanovisko nizozemské reprezentace se čekalo. Smlouva je podepsaná na dvě sezony do 30. června 2020.

Související obsah


V Barceloně mají nizozemští trenéři dobré jmémo. V minulosti vedli katalánský klub Rinus Michels, Johan Cruyff, Frank Rijkaard a Louis Van Gaal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události