MotoGP

Jeho motorka málem zabila Rossiho, nyní jezdec po pádu absolvoval operaci

Jeho motorka málem zabila Rossiho, nyní jezdec po pádu absolvoval operaci
Zdroj: Profimedia

Francouzský jezdec Johann Zarco si odnesl z nedělní havárie zlomené zápěstí a podrobil se operaci. Stále však věří, že o víkendu bude na rakouském Spielbergu závodit znovu. Do závodu by se měl zapojit i Franco Morbidelli a Valentino Rossi, který byl nepřímým účastníkem nehody, paradoxně však pro něj mohla skončit tragicky.

Právě slavný italský závodník zažil asi nejhororovější moment ve své závodní kariéře. Poté, co na okruhu v Rakousku havaroval ve vysoké rychlosti Johann Zarco a Franco Morbidelli, se jejich motorky dostaly setrvačností zpátky na silnici, kde málem trefily Valentina Rossiho.

Následky takové srážky mohly být tragické a skončit i smrtí 41letého jezdce.


"Říká se, že stateční lidé jsou spíš šílenci, ale mají na výběr. Já na výběr neměl. Dali mě zpátky na motorku a já řekl „OK“, zpětně vyprávěl svůj hrůzný okamžik Valentino Rossi.
 

Nehoda však ve finále přinesla „jen“ zlomené zápěstí pro Francouze Johanna Zarca. Ten absolvoval operaci, při které mu byla zlomená člunková kost zafixována kovovou destičkou. Po tomto zákroku by měl být jezdec schopen závodit, musí však absolvovat nucené byrokratické záležitosti.

Především finální lékařskou prověrku, na kterou však může až po 48hodinách od operace, tedy až v době, kdy se v Rakousku odjedou první dva tréninky.


Související obsah

Johann Zarco, který od nové sezony jezdí za stáj Avintia Racing, se tak pravděpodobně do závodu zapojí až v sobotu, kdy se jede třetí trénink a následná kvalifikace
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události