Motorsport

Autodrom Most přivítá ME tahačů. Pojede i šestnáctiletá závodnice

Na mosteckém autodromu odstartuje o víkendu mistrovství Evropy tahačů. Jako téměř jediný z okruhových seriálů se pojede i s diváky na tribunách.

V dnešní době to zní skoro neuvěřitelně, ale v Mostě se o víkendu opravdu pojede před diváky. I když jistá omezení tu samozřejmě jsou.


"Testy musejí projít pouze týmy, ale diváci ne. Přijedou, zaparkují, zaplatí si vstupné, dostanou doporučení, dostanou mapku, kde se můžou pohybovat, a kde dostanou občerstvení, to na co jsou zvyklí. Pouze se nesmí pohybovat mezi týmy," vysvětlil nezvyklé podmínky Josef Zajíček, majitel Autodromu Most.


"My tam budeme v takovém vlastním uzavřeném paddocku. Máme nařízení, jen minimální počet lidí na auto, všichni lidi testovat na covid, nikdo se nesmí s nikým potkávat,"
popsal situaci šéf týmu Buggyra Jan Kalivoda.

Související obsah"Dneska jdeme povinně všichni na testy. Buďme rádi, že ty závody začínají, a že ta sezóna startuje," viděl pozitivní stránku věci zkušený jezdec Adam Lacko.

Související obsah

Vedle Lacka se na šampionátu na start postaví jeho noví kolegové. Devatenáctiletý Francouz Téo Calvet a Aliyyah Kolocová. Ta se v šestnácti stane dokonce nejmladším pilotem historie. Pro oba to bude premiéra na evropském šampionátu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události