Fotbal

Stramaccioniho zážitky: Mourinho mu psal SMSky, Bruna donutil ke svatbě!

Stramaccioniho zážitky: Mourinho mu psal SMSky, Bruna donutil ke svatbě!
Zdroj: Profimedia

Bývalý trenér Sparty Andrea Stramaccioni o sobě dal zase vědět. V nejnovějším rozhovoru pro web televizní stanice Sky Sport vzpomíná na dobu, kdy vedl dnešního kapitána Manchesteru United Bruna Fernandeze a posílal si SMS zprávy s José Mourinhem.

Stramaccioni měl vůbec velké štěstí. Jeho angažmá v Interu Milán se zrodilo ze dne na den, aniž by měl nějakou zkušenost s vedením velkého klubu. Bylo mu pouhých 36 let a povýšili ho od juniorky k A týmu, když byl propuštěn Claudio Ranieri.


Má živé vzpomínky na své první setkání se skupinou hráčů, kteří stále touží po svém vítězném seriálovém vítězi José Mourinhovi, který odešel do Realu Madrid právě před dvěma lety.

Zdroj: Profimedia


„Ta šatna byla byla plná neuvěřitelných hráčů. Lucio, Walter Samuel, Cambiasso, Milito, Stankovič, Chivu, Maicon. Jeden byl kapitánem Brazílie, další byl kapitán Argentiny a já jsem byl nikdo,“ vyprávěl. Zanetti byl dokonce o tři roky starší než on.

Související obsah„Šéfové se rozhodli, že mě tam dají. Zavři oči, nemysli na jména na zádech a přemýšlejte jen o tom, co umíte,“ říkali mi. „Pamatuji si, jak za mnou přišel Diego Milito před zápasem proti Janovu. Zaklepal na dveře a řekl: „trenére pracujete velmi dobře, nebojte se. V neděli dáme čtyři góly…“

Zdroj: Profimedia


A pak prý přišly nečekaně i zprávy od samotného Josého Mourinha. Ten si Inter zamiloval a mladému Stramaccionimu na dálku posílal rady. „Mourinho je opravdu fantastický,“ vypráví. „Neznal jsem ho, ale začal mi posílat zprávy. Dával mi návrhy, tipy. To bylo neuvěřitelné, šílené, nikdy na to nezapomenu. Dodnes mu děkuji,“ vyznal se Stramaccioni.

Související obsahPřišla řeč i na dnešní oporu Manchesteru United. Právě pod Stramaccionim začínal v Udinese ve velkém fotbalu Bruno Fernandes. A mezi oběma muži je prý velmi silné pouto.
„Bruno byl jedním znej talentovaných mladých hráčů Udinese. Byl hodně plachý. Ale hodně se učil,“ vysvětluje Stramaccioni.


„Je to dobrý člověk a dříč. Jeho přístup byl vždy pozitivní, dokonce i ve špatnéých momentech. Nikdy neměl nos nahoru a jeho spoluhráči si ho za to vážili,“ dodává Ital a přeje si, aby se Bruno zařadil mezi dodnes oceňované hráče, jakými byli Roy Keane, Nemanja Vidic nebo Wayne Rooney.

Zdroj: Profimedia


"Nečekal jsem, že v Manchesteru United se to s jeho příchodem tak rychle změní. Ale věci jsou jiné, než byly dřív. Bruno je chytrý a získal si vedení klubu a je respektovaný,“ vypráví Stramaccioni. „Podívejte se na jeho videa před šesti lety a dnes. Vychází to všechno z jeho práce a mentality. Jsem za něj velmi šťastný,“ říká bývalý trenér Sparty.

Související obsah


A nakonec přidal jednu perličku. Chtěl, aby se Bruno Fernandes usadil a měl jako prioritu fotbal. „A tak jsem ho opravdu hodně tlačil k tomu, aby se oženil,“ říká. "Miluješ tu dívku, tak si ji musíš vzít!" A když se oženil, tak mi volal: „Trenére, tak jsem to udělal!“

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události