NHL

Prokleté play-off. Pastrňák hrál zraněný, prozradil trenér Bruins

Prokleté play-off. Pastrňák hrál zraněný, prozradil trenér Bruins
Zdroj: Profimedia

Hokejisté Bostonu mají po sezóně. Volno má i nejlepší střelec základní části David Pastrňák. Ten podle trenéra Bruce Cassidyho odehrál vyřazovací boje se zraněním.

Bruins vypadli v pětizápasové sérii s Tampou. Lightnings byli produktivnější a s nejlepším týmem základní části se vypořádali celkem rychle.

Boston trápila především produktivita. První lajna s Davidem Pastrňákem, Bradem Marchandem a Patricem Bergeronem měla v play-off o gól nižší průměr, než v základní části. Na vině mohla být i absence českého kanonýra, který vynechal tři utkání v sérii s Carolinou.

Související obsah

V kolonce u něj visel jako důvod "nezpůsobilý ke hře". Nyní je jasno, proč proti Hurricanes chyběl. "Mohli jste sami vidět, že nebruslil až tak rychle, jak dokáže. Mohlo za to zranění v dolní části těla," řekl po sezóně Cassidy.

Boston vkročil navzdory následné porážce do série výborně. Pastrňák byl hlavní hvězdou:

Na vině byla i karanténa, kterou kromě Pastrňáka musel podstoupit i Ondřej Kaše. Oba chyběli kvůli soukromému tréninku. "Samozřejmě nám scházel. On i Kaše, úroveň jejich kondice nebyla tam, kde bylo třeba ji mít. Byla to ale i souhra okolností. Obvykle máte celý rok na to, abyste se do toho pořádně dostali, když vám třeba něco uteče na začátku. Ale tenhle luxus jsme letos zkrátka neměli," komentoval trenér nejlepšího týmu po základní části.

Související obsah

Pastrňák i přes svůj handicap ukázal dobrou produktivitu. Ve skupině o umístění sice nebodoval, v samotném play-off si v sedmi střetnutích připsal deset bodů za tři góly a sedm asistencí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události