Fotbal

Za málo peněz hodně muziky. Když Češi ukáží srdce, nevadí ani prohra

Za málo peněz hodně muziky. Když Češi ukáží srdce, nevadí ani prohra
Zdroj: Profimedia

Jeden zápas, ve kterém se mohli předvést. A předvedli. Kluci, kteří by možná nikdy neměli šanci obléci reprezentační dres, slyší chválu ze všech stran. A to i přesto, že prohráli. Náhradní národní tým vedený Davidem Holoubkem podlehl Skotsku, za které hrálo pět hráčů z prestižní Premier League 1:2. Ale dá se říci, že Češi horší nebyli.

Po pravé lajně se prohání sedmadvacetiletý rodák z Chrudimi, pro kterého byly vrcholem zápasy v pohárové Evropě za provinční Liberec.


„Dokonale načasovaný náběh za obranu, a pak chladná hlava. Nejpůsobivější hráč celého zápasu,“ píše skotský list Herald na konto Jakuba Peška.

Související obsah


Řeč je o borci, jehož tržní cena je dnes podle respektovaného webu transfermarkt 325 tisíc euro (cca 8 milionů korun). Základní jedenáctka, kterou poslal na hřiště David Holoubek, pak měla v součtu cenu 6,675 milionů euro.

Zdroj: Profimedia

Byla to dobrá práce za málo peněz, dalo by se říci. Na druhé straně totiž stály hvězdy, které ve skotských dresech nevypadaly úplně přesvědčivě. Přesto by bylo dobré si je připomenout. Hlavní opora a kapitán Andy Robertson z Liverpoolu má dnes na fotbalovém trhu cenu 64 milionů eur. Tedy desetinásobek celého českého týmu.

Související obsah


Přidejte Scotta McTominaye z Manchesteru United, který Stanislava Tecla raději sundaval k zemi ragbyovým způsobem. Ve skotském dresu pak hráli i milionoví borci ze Sheffieldu United, Southamptonu či Norwiche.


Suma sumárum: necelých 7 milionů eur proti 118 milionům. Na střely ale 20:5. Na tyče 2:0. Na góly bohužel 1:2, i kvůli nešťastné penaltě.
 

Nespokojenost skotských fanoušků byla patrná, na sociálních sítích se řešilo, proč Češi i s "béčkem" dominují. "Pojďme si vzít pozitiva," nabádá ale již zmíněný Andy Robertson. 

"Nebylo to pro ně ideální, ale ani pro nás to nebylo ideální. V pátek večer nám řekli, že se nehraje. V sobotu nebylo nic jisté a až v neděli jsme se museli zase vrátit v myšlenkách k zápasu. Vůbec to nebylo ideální, ale vypořádali jsme se s tím a vedeme skupinu," dodala opora Liverpoolu

Zdroj: Profimedia


To, o čem mluvil David Holoubek po prohraném zápase plný emocí, je pravdivé. Narychlo povolaní kluci si zasloužili odměnu aspoň v podobě bodu. A česká liga není slabá. Jsou v ní výborní hráči. Možná neměli takové štěstí, že se nenarodili na britských ostrovech, kde je fotbalová vášeň i fotbalová ekonomika na trošku jiné úrovni.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události