Red Bull Air Race

Šonka s Kopfsteinem by od příštího roku opět mohli závodit v letadlech

Akrobatický pilot Martin Šonka i Petr Kopfstein budou možná už v příští sezoně zase závodit v mistrovství světa leteckých závodů. Ty byly pod názvem Red Bull Air Race loni zrušeny, ale od příštího roku by se mohlo opět závodit.

Byla to ohromná sláva, když Martin Šonka předloni ve Spojených státech vyhrál světový titul. Loni už byl ale program série zkrácen a letos se nezávodilo vůbec, na nákladné závody nebyly peníze. Teď ale vzdušným závodníkům svitla naděje, od příštího roku by se mohlo znovu závodit.


"Potencionální organizátor to směřuje už na příští sezonu, takže doufáme, že by se příští sezonu už mohlo začít závodit," prozradil vítěz série z roku 2018 Martin Šonka.

Jak Šonka, tak další český pilot série Petr Kopfstein nechyběli na letišti v Jaroměři. Čtyřčlenná letka českých pilotů Flying Bulls tu ukázala výjimečnost tohoto sportu u nás a vytvořila světový rekord v počtu osových výkrutů, bylo jich deset.

Související obsah"Kluci patří ve světě k tomu nejlepšímu, co se ve skupinové akrobacii dá vidět, takže bylo pro mě velkým potěšením je vidět," nešetřil chválou Kopfstein, druhý z potenciálních závodníků elitní série pro příští rok.
 

Související obsah


Oba čeští piloti teď s nadějí vzhlížejí k příští sezóně, kdy by zas mohli začít závodit.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Red Bull Air Race

Důležité Události