Fotbal

Neymar obvinil soupeře z rasismu. Nazval mě opičím synem d**ky, říká

Fotbalisté Paris Saint-Germain prožívají hořký vstup do francouzské ligy. Po dvou zápasech jsou zatím bez bodu a při nedělní prohře proti Marseille navíc dostali tři červené karty. Jednu z nich i hvězdný Neymar, který se však po zápase rozvášnil na sociálních sítích a protihráče obvinil z rasismu.

Závěr nedělního zápasu PSG proti Marseille byl hodně hektický a došlo v něm k hromadné rvačce. Po ní rozhodčí rozdělil hned pět červených karet, přičemž tři z nich dostali fotbalisté pařížského velkoklubu.
 

Jedním z vyloučených byl i Brazilec Neymar, který se dostal do křížku s protihráčem Álvaro Gonzálezem. 28letá hvězda PSG trefila soupeře zezadu pěstí do hlavy a sudí po zhlédnutí VARu poslal brazilského fotbalistu do sprch.
 

Jenže frustrovaný Neymar se po zápase rozvášnil na sociálních sítích a vyjádřil se k inkriminované situaci. „Jediné, čeho lituju je, že jsem toho kre*éna netrefil do obličeje,“ napsal Neymar na Twitteru.
 

Hvězdě Paris Saint-Germain zejména vadilo, že ho protihráč předtím rasisticky urážel a měl ho nazvat „opičím synem d*vky“.
 

Související obsah

Jasně VAR viděl moji agresi, to bylo snadné. Nyní chci ale vidět záběry, kde mě rasisticky uráží. Mě jste potrestali, byl jsem vyloučen. Co ale on? Hm?“ zakončil Neymar své prohlášení otazníkem směrem k vedení Ligue 1.
 

O tom, zdali bude španělský obránce Álvaro González dodatečně potrestán, se tak rozhodně v příštích dnech. Jisté ale je, že stopku minimálně na jedno utkání dostane Neymar a jeho další dva spoluhráči – Kurzawa a Paredes.
 

Související obsah

Na straně Marseille byl za potyčku v nedělním utkání vyloučen také Jordan Amavi a Dario Benedetto.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události