Hokej

Extraliga plná změn odstartuje ve čtvrtek. O čem jednal Král s Babišem?

Extraliga plná změn odstartuje ve čtvrtek. O čem jednal Král s Babišem?
Zdroj: Profimedia

Česká hokejová extraliga se chystá na start nového ročníku. Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král ještě před jejím začátkem jednal s epidemiology, hygieniky i s premiérem Andrejem Babišem.

Pandemie koronaviru dolehla i na hokejovou extraligu, která prožije velký krok do neznámých "epidemických" vod. Fotbal již v přísném režimu funguje, podobný scénář chystá i hokej.

"Během jednoho roku se celý svět obrátil naruby, což nikdo z nás nečekal. Musíme se podle toho chovat. Obětovali jsme maximum energie a vedli spoustu jednání. Pokud nám někdo nezamkne zimáky, chceme hrát," řekl jednoznačně na tiskové konferenci Král.

Související obsah

Šéf svazu intenzivně jednal s hygieniky a Andrejem Babišem. Skrze Národní sportovní agenturu, kterou vede bývalý reprezentační brankář Milan Hnilička, vyjednával pro hokej podobná pravidla, jaká platí ve fotbale. Návrh manuálu by měl být potvrzen v řádu dní a platit by měl i pro jiné kolektivní sporty.

"Jsme v trošku horší pozici než fotbal, prostředí zimních stadionů je z hlediska této nemoci komplikované. Hlavní starosti nám dělá karanténa celých týmů. V tomto jsme měli jasnou snahu, aby do karantény nemuseli všichni ostatní, když bude nakažený jen jeden hráč" vysvětlil, jaká byla hlavní náplň jednání.

Související obsah

"Nemůžeme si dovolit testovat před každým zápasem, není to možné technicky ani finančně. Jdeme cestou, aby se testovali ti, u nichž se projeví příznaky. Nemáme ani stanovený počet nakažených hráčů, který by byl hranicí karantény pro celý tým a jen těch postižených," vysvětlil Král s odvoláním, že konečný verdikt bude záležet na odpovědných institucích.

O restartu extraligy jsme informovali ve Sportovních novinách:

Nejvyšší muž českého hokeje prozradil, že svaz byl ve spojení i se zahraničím. Zároveň poděkoval všem za vzájemnou spolupráci a ujistil, že z programu Covid Sport byly uvolněny peníze, které pomohou klubům vyrovnat finanční ztrátu způsobenou omezeným počtem diváků na stadionech.

Související obsah

"Nechci propadat zoufalství. Hokej je třeba dělat, je třeba ho hrát. Význam sportu se v této době ještě zvyšuje. Musíme udělat všechno pro to, aby se sportovalo a lidé se mohli sportem bavit," ujistil Král.

Ten také ocenil prvoligové kluby a jejich flexibilitu. "V Chance lize se ukázalo, že kluby jsou schopny se mezi sebou domluvit. Jestliže nám spadly do karantény dva týmy, jiné se okamžitě domluvily na sehrání jiných zápasů, Věřím, že kdyby to nastalo v TELH, také půjdeme stejným směrem."

Související obsah

Již nyní je jasné, že první kolo extraligy bude bez hokejistů Vítkovic, které kvůli příznakům u některých hráčů v týmu preventivně odložily první kolo a podstoupily testy.

Premiéru tak obstará ve čtvrtek jen třaskavé střetnutí mezi nováčkem z Českých Budějovic a Hradcem Králové.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události