Velký přestup upečen! Španělský záložník Thiago Alcántara definitivně opouští mnichovský Bayern a přestupuje do Liverpoolu. Anglický ligový mistr za něj zaplatí 20 milionů liber, tedy cca 585 milionů korun.
29letý záložník strávil v Bayernu Mnichov velkou část své kariéry, v klubu totiž působí už od roku 2013 a za sedm let slavil hned sedm ligových titulů v německé Bundeslize. V uplynulé sezoně pak také s bavorským celkem vyhrál Ligu mistrů.
Nyní však Thiago Alcántara čelí nové výzvě. Přestupuje totiž do týmu aktuálního anglického mistra Liverpoolu. The Reds za něj neváhali zaplatit 20 milionů liber (v přepočtu 585 milionů korun).
"Bylo to Thiagovo velké přání, vyzkoušet před koncem kariéry ještě něco nového," podoktl k přestupu španělského fotbalisty předseda Bayernu Karl-Heinz Rumenigge.