Vodní slalom

Kajakář Prskavec zvládl kvalifikaci. Konečně se těším na velký závod, říká

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu se přesunulo díky pandemii z Británie do pražské Troji. Na šampionát přijede 131 závodníků z 19 zemí. Pro některé české závodníky bude šampionát zároveň i soubojem o olympijskou nominaci. To není případ bronzového medailisty z Ria Jiřího Prskavce. Vstupenku do Tokia si zajistil už během léta. Páteční kvalifikaci pak zvládl i s dotekem na dvacáté bráně.

Jak moc Vám budou o víkendu chybět závodníci z Německa, Británie nebo Slovenska?

V mé kategorii bude chybět minimum lidí, jsou tu dva ze světové TOP 10. Konkrétně Hannes Aigner a Joseph Clark. Oba by byli určitě silnými soupeři. U Aignera je to navíc jeho nejrychlejší trať. Konkurence bude i tak skvělá a bude o co závodit a případná medaile bude mít pro mě velkou váhu.

Budete spokojený s jakýmkoliv cenným kovem?


Záleží, jaký předvedu výkon. Pokud zajedu skvělou jízdu a někdo mě porazí, tak spokojenej určitě budu. V případě, že udělám chybu a medaile se i tak podaří, budu také rád.


Co Vás nejvíc láká na víkendovém evropském mistrovství?

Já se hlavně těším, že pojedu velkej závod doma a že se sešli téměř všichni závodníci, co by na mistrovství měli být. Vnímám to i tak, že je to příslib, že se sport vrací do normálu.

Je na trati nějaké místo, ze kterého máte respekt?

To se nedá říct, ale když se tam vytyčí těžká trať třeba přes vlnu, která je obtížnější, tak pak respekt může přijít. Hlavně dopředu tu trať neznám, nechám se překvapit.

Jak Vám vyhovuje toto teplejší podzimní počasí?

To rozhodně. A Vltava je v tomto období docela teplá. Na jaře by tady byla voda ledová. Teď i když se zatáhne, bude voda teplá a určitě nás ohřeje. Doufám, že tohle příjemné počasí vydrží.


Díky pandemii se šampionát na jaře zrušil ve Velké Británii a koná se nakonec v Praze. Jste za tuto změnu rád?

Je to příjemný závodit doma, ale já mám Londýn strašně rád. Když jsme tam byli na podzim 2019 na soustředění, tak mě to tam dost šlo. Připsal jsem si tam i loni druhé místo ve Světovém poháru. Těšil jsem se do Londýna, ale doma je doma.


Jak vypadal v posledních měsících Váš trénink?

Formu jsem časoval přesně na ty nominační závody na olympiádu. A poté, co proběhly, tak nebyl čas udělat plnohodnotnou přípravu. Tak jsem se věnoval spíš udržovacímu tréninku.


Vyhovovalo Vám, že jste byl víc doma?

To určitě ano. Mám ročního synka, navíc jsme se na jaře přestěhovali do nového domku v Brandýse nad Labem. Je na něm dost práce. A samozřejmě čas strávený se synkem byl moc příjemný.


Kdo je pro Vás momentálně největším soupeřem?

Poslední mistrovství Evropy v Troji vyhrál Peter Kauzer. Jeho beru jako největšího soupeře.


 

Zuzana Říhová, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události