Silniční cyklistika

Neuvěřitelný závěr! Lídr Roglič přišel o žlutý dres v závěrečné časovce

Neuvěřitelný závěr! Lídr Roglič přišel o žlutý dres v závěrečné časovce
Zdroj: Profimedia

Naprosto neskutečný závěr nabídla závěrečná časovka na Tour de France. Lídr Primož Roglič, který měl před sobotní etapou pohodlný náskok přes 50 vteřin, o svůj žlutý dres přišel. Fantastickou jízdu totiž zajel průběžně druhý Slovinec Tadej Pogačar, který Rogliče porazil o téměř dvě minuty. Na třetí místo se pak posunul Richie Porte.

Francouzská Tour de France zažila jeden z největších historických momentů. Slovinský jezdec Primož Roglič, který s přehledem držel žlutý dres pro vedoucího jezdce, měl před závěrečnou časovkou náskok 57 vteřin, což mu mělo při současném rozvržení sil pohodlně stačit.

Jenže Rogličův krajan a průběžně druhý Tadej Pogačar předvedl v jízdě proti chronometru naprosto mimořádný výkon, kterým přepsal všechny papírové předpoklady. Slovinec na svého hlavního konkurenta najel na závěrečné 36kilometrů dlouhé trati téměř dvě minuty a vysvlékl ho ze žlutého trikotu.

Zdroj: Profimedia

Teprve 21letý cyklista také zároveň získal bíly a puntíkatý dres pro nejlepšího mladíka a vrchaře. Což se v historii Tour de France naposledy povedlo fenomenálnímu Eddy Merckxovi, kterému se podobný počin podařil v roce 1969.

Související obsah

Pořadí se měnilo i v celkové desítce. Čtvrtý Richie Porte se díky skvělé časovce posunul na třetí místo. Naopak Miguel Ángel López se propadl až na šesté místo.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události