Triatlon

Tohle je fair-play chování! Triatlonista se dobrovolně vzdal bronzu

Španělský triatlonista Diego Méntrida předvedl opravdu nevídané gesto fair-play. Když jeho soupeř v boji o třetí místo kousek před cílem naběhl do hrazení, Méntrida zpomalil, a odmítl tak bronzovou medaili, neboť si myslí, že jeho soupeř si ji zasloužil více.

Jak k celé kuriózní situaci došlo? Jen pár desítek metrů před cílem byl James Teagle o kousek před Diegem Méntridou. Brit polevil v koncentraci a místo do cílové rovinky naběhl ho hrazení podél treti.


Když v tu chvíli viděl, že Španěl už je před ním, počítal s tím, že medailové umístění je fuč. Jenže zklamání vystřídalo obrovské překvapení. Méntrida byl vychován k fair-play chování, a tak svého soupeře těsně před cílem pustil před sebe a ještě před doběhnutím si oba podali ruce.


Takovéto nevídané fair-play gesto způsobilo mnoho ohlasů na internetu a sám Méntrida následně své chování zdůvodnil na Instagramu. "Je to něco, k čemu mě rodiče a můj klub vedli od malička," napsal.


"Podle mého názoru by to mělo být považováno za normální. Nikdy bych neřekl, že to zajde tak daleko a bude se o tom mluvit v tolika médiích," uvedl dále.

Související obsahJeho počínání si všimli a komentovali ho i fotbaloví brankáři Iker Casillas nebo Adrián. A chválu přidal samozřejmě i druhý z aktérů James Teagle. "Diego poté udělal něco nečekaného. Když viděl, co se stalo, pustil mě před sebe, čímž ukázal úžasné sportovní chování a čestnost," pochválil svého soupeře.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Triatlon

Důležité Události