Fotbal

Koli nás zachránil, shodují se slávisté. Fanoušci by nám pomohli

Fotbalisté Slavie v domácím zápase předkola Ligy mistrů uhráli s Midtjyllandem bezbrankovou remízu. Sešívaní se po zápase shodli, že eledůležitou nulu zachránil brankář Ondřej Kolář. Fanoušci by jim prý pomohli.

Zápas Slavie s Midtjyllandem byl hodně takticky svázaný. Slávisté hrozili spíše ze střel z hranice vápna, jelikož v pokutovém území několikrát při finální přihrávce zaváhali. To soupeř byl nebezpečný především z protiútoků, jenže v nich často také zaváhal při finální fázi. Týmy se tak na týden rozloučily po výsledku 0:0.


Doma by si slávisté sice přáli výhru, ale udržená nula má také v dvojzápase svou velkou hodnotu a obránce Vladimír Coufal vzpomněl, že v dvojzápase s Genkem letos v únoru také první utkání v Edenu skončilo bezbrankovou remízou.


"Je to podobná situace, jako když jsme tady remizovali s Genkem," zavzpomínal. "Ale oni chtěli hrát fotbal, Midtjylland moc, mi přijde, nechce a hrají to hlavně na jistotu zezadu a všechno to práskaj dopředu," upozornil na rozdílnost těchto dvou soupeřů. "Koli nás tam zaplaťpánbůh podržel," nezapomněl Coufal pochválit také svého brankáře."Spokojenost je spíš s tím prvním poločasem, kdy nevystřelili na bránu. Ten druhý poločas už to bylo více otevřené a byly šance na obou stranách," hodnotil zápas teprve devatenáctiletý stoper David Zima. "Koli to skvěle pochytal a měl tam i trochu štěstí," narážel na nebezpečnou situaci z posledních vteřin zápasu.

Související obsahKapitán Slavie Jan Bořil po zápase litoval, že na stadion nemohli fanoušci. "Jsme zvyklí na plný dům. Je to svátek fotbalu a atmosféra je tu vždycky neuvěřitelná. Fanoušci nám vždycky pomůžou. Bylo to tady jak, nechci říct, na pohřbu. Bylo to špatné. Mně se to vůbec nelíbí a doufám, že se to v nejbližších měsících zlepší." uvedl pro klubový web.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události