UFC

Klein slaví historické vítězství. Dvě kila navíc ho možná stála obří balík

Klein slaví historické vítězství. Dvě kila navíc ho možná stála obří balík
Ĺudovít "Lajoš" Klein | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram Lajoš Klein

Šéf UFC na tiskové konferenci tradičně oznámil bonusy za výkony večera v hodnotě téměř 1,2 milionu korun. Na jeden takový by možná dosáhl i debutující Slovák Ľudovít Klein, ale kvůli prohřešku proti pravidlům na něj nemá nárok.

Klein (17-2) předvedl nejvýraznější výkon úvodní karty Prelims. Zápas se Shanem Youngem (13-5) trval málo přes minutu. Slovenský talent předvedl jeden ze svých pověstných kopů na hlavu a do UFC vstoupil vítězstvím před limitem.Bohužel kvůli okolnostem narychlo přijatého zápasu Klein v pátek nesplnil limit pérové váhy 66 kg a duel se odehrál v domluvené váhovce 68 kg. Kvůli tomu přijde o 30 % z výdělku a ztratil nárok na případný bonus za výkon večera, o který by jinak mohl právem usilovat.

 

Podle neoficiálních údajů serveru Sportekz.com by si měl Klein přijít na 547 tisíc korun mínus pokuta za nedodržení váhy. Celkově tedy na 477 tisíc korun před zdaněním.


Těžko soudit, jestli by při splnění limitu Klein bonus za výkon večera dostal, ale pokud budeme počítat, že ano, stála ho ta dvě kila nadváhy přes 1,3 milionu korun.

Související obsahUFC tak dva bonusy za výkon večera udělilo vítězům hlavních taháků večera, šampionům Israelu Adesanyovi a Janu Blachowiczovi. Další dva bonusy v hodnotě 50 tisíc dolarů si za zápas večera odnesou Brandon Royval a Kai Kara-France, kteří spolu vedli napínavý souboj až do úvodu druhého kola, kdy si Kara-France naběhl na škrcení.


VIDEO: sestřih zápasu večera Royval vs. Kara-France:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události