Esport

Murdochova univerzita v Austrálii staví esportové centrum za 8 miliard

Murdochova univerzita v Austrálii staví esportové centrum za 8 miliard
Zdroj: universitiesaustralia.edu.au

Murdochova univerzita v Perthu se na svých pozemcích chystá vybudovat velké esportové centrum. V něm bude prostor pro rozvoj ambiciózních hráčů, ale hlavním tahákem má být velká hala, která by v budoucnu měla hostit i velké herní turnaje.

Nově plánované centrum bude financováno ze státního rozpočtu a celkově vyjde na částku okolo 8 miliard korun. Na celém projektu plánuje univerzita spolupracovat i s organizátory kompetitivních turnajů z Pentanet.gg. 

 

Cílem projektu je podpořit ekonomický růst esportového odvětví v Austrálii a Perth by se tak měl stát pomyslným hlavním městem australského esportu. Vzhledem k tomu, že se esportové turnaje už poměrně běžně konají i na takových stadionech, jako jsou Madison Square Garden (20 789) či AccorHotels Arena (20 300), může jít vzhledem k ambicím projektu o stavbu obřích rozměrů.

 

Související obsah

 

Esport už ale zavítal i na největší a nejslavnější stadiony světa v čele s Wembley, Pekingským národním stadionem nebo Seoul World Cup Stadium. Největší esportové eventy sledují stamiliony lidí po celém světě a je jen otázkou času, kdy uvidíme velký turnaj ve videohrách i třeba v pražské O2 Areně. 

 

„Výdaje na esporty v zemi do roku 2023 vzrostou na 7 miliard australských dolarů (116 miliard korun). To ukazuje na obrovský zájem o tento rychle se rozvíjející sektor. Esport není jen o hraní her. Je to celý řetězec hodnot od vývoje až po soutěžení, který v budoucnosti povede k mnoha pracovním příležitostem," sdělila ve svém vyjádření prorektorka univerzity Eeva Leinonenová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česká mužská štafeta musela na dvě trestná kola, vyhráli Norové

Štafetový závod ve švédském Östersundu se českým mužům příliš nepovedl. Čtveřice ve složení Krčmář, Štvrtecký, Václavík a Karlík dojela nakonec po dvou trestných kolech na 11. místě. Závod opanovali Norové, druzí byli Francouzi a třetí místo patřilo Rusku.

Krátká zpráva

Skvělý Michal Novák. Český běžec na lyžích dojel při SP v Lillehammeru pátý

Český běžec na lyžích Michal Novák zopakoval skvělý výsledek z minulého týdne a v závodě SP v norském Lillehammeru dojel pátý v závodě na 15 volnou technikou. Závod opanoval domácí Simen Hegstad Krüger.