Formule 1

Syn Schumachera zažije debut v F1. Pojede před domácími diváky v Německu

Syn Schumachera zažije debut v F1. Pojede před domácími diváky v Německu
Zdroj: Profimedia

Velkou premiéru zažije syn Michaela Schumachera Mick. 21letý jezdec si totiž okusí jízdu ve formuli 1 při závodech v německém Nürburgringu. Mladý závodník by měl odjezdit páteční trénink za tým Alfa Romeo, kde nahradí jinak pravidelného pilota v kolotoči F1 Antonia Giovinazziha.

Mick Schumacher se tak stále blíží ke svému snu, stát se po vzoru svého tatínka pilotem ve formuli 1. Jeho otec je také sedminásobným mistrem světa a patří mezi legendy tohoto sportu.

Bohužel od zranění na lyžích před sedmi lety je v umělém spánku a bojuje s vážným poraněním mozku.

Související obsah


Jeho 21letý syn by mu tak teď na dálku mohl udělat radost. Během závodu formule 1 v německém Nürburgringu totiž zasedne do monopostu F1 za tým Alfa Romeo. Schumacher se zapojí do pátečních tréninků, kde nahradí jezdce Antonia Giovinazziha.

"Jsem přešťastný, že tu šanci dostanu. A skutečnost, že moje první účast v soutěžním víkendu formule 1 bude před domácím publikem na Nürburgringu, je o to speciálnější," netajil svou radost mladý Mick Schumacher.

Související obsah

Toto ocenění si však 21letý pilot rozhodně zaslouží. V letošní sezoně totiž figuruje na prvním pořadí ve formuli 2. Na druhém místě je pak jeho britský kolega Brit Callum, který si taktéž odjede premiéru v F1, když nasedne do vozu stáje Haas. Oba jezdci navíc patří do juniorské akademie Ferrari, které spolupracuje jak s týmem Alfa Romeo, tak i se zmíněným Haas.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události