UFC

Týdny to roste a bolí, říká šampion o povadlém prsu. Užití steroidů odmítá

Neporažený šampion Israel Adesanya po UFC 253 stále plní sportovní titulky. Nejenže knokautoval vyzyvatele Paula Costu a vítězství oslavil zesměšněním soupeře, pozornost přitáhlo i jeho pravé prso, se kterým zkrátka něco není v pořádku. Objevily se názory zmiňující následek užívání steroidů, to však zápasník odmítá.

Když před zápasem Adesanya kroužil v kleci, do záběru kamer se dostal jeho povadlý prsní sval. Okamžitě se na sociálních sítích rozpoutala debata, co je s jeho bradavkou špatně.
Úkaz připomíná gynekomastii – zvětšení mléčné žlázy. Mužský problém, který nastává při výkyvu hormonů u dospívání. Občas se může objevit při užívání nedovolených látek, kdy po úpadku hladin testosteronu převažuje ženský hormon estrogen.

Užívání steroidů však Adesanya naprosto odmítá: „Neberu nic. Nejsem jeden z těch, co potřebují pomocnou berličku a bez ní jsou slabí. Když USADA (Americká anti-dopingová agentura) vstoupila do hry, těla mnoha zápasníků se proměnila bez kouzelných doplňků. Ale já ne.“ Za působení v UFC ho USADA testovala už 32krát a vždy bez pozitivního nálezu.


A co řekl o svém prsu? „Nechtěl jsem o tom mluvit, dokud nevím, co to je. Mám to už osm týdnů a roste to. Docela to bolí, a dokonce i moje přítelkyně mě posílala na vyšetření, ale já chtěl prvně odzápasit.“

Související obsahStejně jako užívání dopingu odmítá i možnost gynekomastie. „Nevím, co to je, ale četl jsem si o gynekomastii. Ta se projevuje v obou prsech a tohle je jen na jednom,“ pokračoval v rozhovoru s ESPN. To však není úplně pravda. Mléčná žláza se skutečně může zvětšit jen pod jedním prsem.


Adesanya si po zápase nechal prso vyšetřit a nyní čeká na výsledky. Spekulace o příčině jeho komplikace přechází s úsměvem a přisuzuje je frustraci naštvaných fanouškům svého soupeře.

Související obsah„Po takovém výkonu bych sebe ze steroidů také podezíral,“
řekl šampion a vzápětí okomentoval posměšné komentáře o jeho bradavce: „Kdyby to byla rakovina, už tak vtipné by to nebylo.“

VIDEO: Adesanya podruhé obhájil titul šampiona střední váhy

 

V neděli 4. října si vychutnejte další galavečer. UFC Fight Night: Holm vs. Aldana sledujte živě od 4:30 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události