APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Liberec zvítězil v obrovském dramatu a zahraje si Evropskou ligu, Plzeň končí

Český fotbal se může těsit z dalšího zástupce v Evropské lize. Slovan Liberec totiž zvládl domácí utkání proti APOELU Nikósie a postupuje do základní skupiny. O osudu dramatického zápasu rozhodla penalta v nastaveném čase druhého poločasu. O postup do evropských pohárů bojovala také Plzeň, která však prohrála s Beer Ševou 0:1.

Slovan Liberec může slavit po třech letech postup do základní skupiny Evropské ligy. Ve čtvrtečním domácím utkání proti APOELU Nikósie rozhodovaly až poslední minuty.

V nastaveném čase druhého poločasu se totiž pískala ruka hostujícího hráče a rozhodčí ukázal na penaltový puntík.

Z něho se v čase 90+5 prosadil Kamso Mara a spustil obrovskou euforii Liberce.

Penalta se pískala i v utkání Plzně proti Beer Ševě. Bohužel však proti Západočechům. Hruška totiž už ve 2. minutě fauloval ve vápně protihráče a sudí následně odpískal penaltu.

Pokutový kop bezpečně proměnil domácí Josué a následně se izraelský celek zatáhl do hlubokého bloku, aby toto vedení proti Viktorii udržel.

To se Beer Ševě bohužel nakonec povedlo. Plzeňský tým totiž nedokázal najít recept ke vstřelení branky a letos si tak evropské poháry nezahraje.

Z postupu do Evropské ligy se raduje také český kouč Pavel Vrba, jehož Ludogorec Razgrad porazil 2:0 Dynamo Brest.


4. předkolo Evropské ligy
 

Liberec - APOEL Nikósie 1:0 (0:0)
Branka:
90.+5. Mara (pen.)

Beer Ševa - Plzeň 1:0
Branka:
3. Josue (pen.)

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události