Silniční cyklistika

Rekonstrukce obličeje. Zraněného cyklistu čeká složitá operace

Rekonstrukce obličeje. Zraněného cyklistu čeká složitá operace

Zraněný cyklista Fabio Jakobsen přišel s novými informacemi ohledně jeho zdravotního stavu. 24letý cyklista, který utrpěl těžký pád při závodě Kolem Polska informoval své fanoušky skrze sociální sítě, že ho v nejbližší době čekají hned dvě operace, při kterých mu lékaři budou rekonstruovat obličej.

Jezdec stáje Deceuninck-Quick Step zveřejnil příspěvek na svém Instagramu. "Zaprvé chci říct, že jsem se dokázal zotavit z otoku mozku a dalších podlitin. I moje jizvy a rány se hojí dobře," informoval nizozemský cyklista.

Následně Fabio Jakobsen podal zprávu, co ho v nejbližší době čeká za operační zákrok. Lékaři se mu totiž chystají zrekonstruovat obličej. "Při operaci mi vloží kost z mojí pánve do horní a dolní čelisti, kde spousta kostí chybí," vysvětlil.

Související obsah

Následně mu do čelisti mají vložit nové zubní implantáty, jelikož po svém pádu přišel o všechny zuby kromě jednoho. V obličeji měl pak 130 stehů.

Související obsah

24letý Fabio Jakobsen se stal obětí hororového pádu při dojezdu první etapy na závodě Kolem Polska. Cyklista se dostal do kontaktu s krajanem Dylanem Groenewegenem a ve velké rychlosti přelétl přes plot. Následně zůstal Fabio Jakobsen ležet na zemi v bezvědomí a musel být vrtulníkem převezen do nemocnice, kde se podrobil několika operacím.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Silniční cyklistika

Důležité Události