Cyklistika

Bravurní nástup českého cyklisty! Černý dojel v časovce na Giru šestý

Vynikající nástup do letošního ročníku cyklistického závodu Giro d'Italia zažil český závodník Josef Černý. V úvodní časovce si vyjel parádní šestou pozici. Triumfoval domácí jezdec Filippo Ganna.

Etapou z Monreale do Palerma začal 103. ročník tradičního závodu a čeští fanoušci mohli být spokojeni. Jezdec stáje CCC Josef Černý proletěl cílem ve skvělém čase a umístil se v nejlepší desítce.

Jediný český zástupce na italském závodě zaostal za nejlepším jezdcem o 36 vteřin. Suverénním způsobem zvítězil domácí cyklista Filippo Ganna, který patnáctikilometrovou časovku zajel za patnáct minut a dvacet čtyři vteřiny.

O pořadí na druhém a třetím místě rozhodovaly jen setinky. Joao Almeida byl o miniaturní kousek šťastnější, než Mikkel Bjerg. Až 106. příčku vyjel v úvodním dílku Slovák Peter Sagan.

Nepříjemný pád zažil Kolumbijec Miguel Angel Lopez, který upadl na rovině, tvrdě narazil do bariéry a z trati jej odvezla ambulance.