Cyklistika

Caicedo ujel všem, Etnu proklíná Thomas, lídrem Gira je Almeida

Třetí etapu cyklistického Giro d´Italia vyhrál ekvádorský cyklista Jonathan Caicedo, který do cíle na sopce Etna dojel s náskokem 21 sekund před domácím Giovannim Viscontim, třetí skončil Belgičan Harm Vanhoucke. Do růžového trikotu lídra závodu se oblékne Joao Almeida z Portugalska.

Hodně smolný den ale prožil zejmna Gerint Thomas, předloňský vítěz závodu a jeden z hlavních favoritů měl ještě před ostrým startem velmi nepříjemný pád a v náročné etapě poté hodně ztrácel.

Trikot lídra neudržel časovkář Filippo Ganna a na čelo celkové klasifikace se posunu Joao Almeida, který na Etnu finišoval v etapě na 11. místě se ztrátou 63 sekund na Caiceda.

Český cyklista Josef Černý ztratil téměř 25 minut a v celkovém pořadí spadl do druhé stovky.