Motorka

Podmol ve Španělsku bojuje o Dakar, může vyhrát startovné

Podmol ve Španělsku bojuje o Dakar, může vyhrát startovné
Zdroj: Orion Moto Racing Group

Libor Podmol sbíral celý život úspěchy ve freestyle motokrosu, nyní má ale za cíl slavnou Rallye Dakar. Aktuálně závodí na Andulusía Rallye, kde by mohl vyhrát startovné právě na dakarskou rallye.

Podmol překvapil motorkářský svět svým třetím místem v Řecku a nyní ve Španělsku míří ještě výše. Když by v kategorii E2 vyhrál, obdržel by jako bonus zaplacení startovného na Rallye Dakar, zatím jede na čtvrtém místě.


"Rád bych se dostal na první místo, je to určitě hratelné. To mi automaticky zajistí zaplacení startovného na Dakar, které se pohybuje ve statisících korun," uvedl Podmol. Ve čtvrtek dostal dvouminutovou penalizaci a na čelo závodu ztrácí minut osm.


Na písčitých španělských tratích se sžívá s velkou motorkou Husqvarna, kterou si šetří na dakarskou rallye. "Oproti Řecku je to více únavnější, lítám s ní 160 km/h po polních cestách. Je tu hodně diváků, občas mi někdo poradí," nastínil podmínky v Andalusii.

Související obsahPodmol se ve Španělsku také seznamuje s navigací, která ho bude čekat právě i na Dakaru. "Libor se toho zatím zhostil skvěle, jede bez větších chyb. Pro nás je nejdůležitější, aby dojel, protože pak bude kvalifikován na Dakar. Skvělým bonusem by bylo, kdyby se umístil do první trojky v kategorii nováčků,“ prozradil Ervín Krajčovič z týmu Orion - Motor Racing Group

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události