Rallye

Podmol s motorkou stále skáče, zaměřil se ale hlavně na Dakar

Freestyle motokrosař Libor Podmol chce startovat na Rallye Dakar a soupeřům jasně vzkázal, že se s ním musí počítat. Dálkovou rallye si vyzkoušel v Řecku a hned při své premiéře skončil třetí.

Mistr světa ve freestyle motokrosu a první neamerický vítěz X-Games se rozhodl odklonit od freestylu a odjet nejtěžší závod světa Rally Dakar.
 


"Jezdím na motorce celý život, živím se tím. Asi bych měl zkusit ten nejtěžší závod na světě, a to je Rallye Dakar. Je to asi taková moje vnitřní touha něco dokázat," prozradil svou motivaci.


Vedle ní má ještě jednu speciální motivaci: "V roce 1994 ji jel i můj táta, ale kvůli technické závadě maraton nedokončil, chci to dojet."

Související obsahPodmol má 40 šroubů v dolních končetinách, dva měsíce strávil na vozíku a prošel si úmornou rehabilitací. Nic z toho ho ale od jeho snu neodradilo. Nyní dělá všechno pro úspěch v Rally, i když ani na freestyle nezavřel a stále na svém stroji létá vzduchem a dělá bláznivé triky.

Související obsah


 

"Rallye je taková fajn, že prostě jenom sednu na motorku a snažím se jet nejlépe jak umím," popsal světlou stránku závodění. Po nečekaném úspěchu v Řecku půjde do dalších závodů s touhou zvítězit a hned v říjnu ho čeká Rally Andalusia, která je kvalifikací na Dakar.

Zuzana Říhová, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události