Tenis

Polská hvězdička to zvládla! Šwiateková vyhrála French Open

Teprve devatenáctiletá Polka Iga Šwiateková na French Open ukázala, že má před sebou velmi slibnou kariéru. Na cestě do finále si poradila i s nasazenou jedničkou Simonou Halepovou a ve finále porazila vítězku letošního Australian Open Sofii Keninovou.

Novou šampionkou French Open je Polská devatenáctiletá senzace Iga Šwiateková. Na cestě do finále neztratila ani jeden set a stejně pokračovala i v posledním zápase se Sofií Keninovou.


Polka vlétla do finále skvěle, vyhrála první tři gemy, ale Keninová bojovala a srovnala na 3:3. Koncovku první sady zvládla lépe Šwiateková, která při svém podání setbol neproměnila, ale při servisu soupeřky tuto možnost využila.


Druhý set byl už jednoznačnou záležitostí. Keninová v jeho průběhu odešla do útrob stadionu kvůli svým zdravotním problémům s levou nohou, ale po pauze se její hra nezlepšila. Šwiateková na kurtu zářila a sadu vyhrála v poměru 6:1

Související obsah


Šwiateková se stala první tenistkou z Polska mezi ženami i muži, kdo získal grandslamovou trofej.

Související obsah

Deblový titul mezi muži obhájil německý pár Krawietz/Mies. S chorvatsko-brazilským párem Pavič/Soares si němci poradili ve dvou setech.

Finále French Open:

Dvouhra žen:

Iga Šviateková (Pol.) - Sofia Keninová (USA) 6:4, 6:1

Čtyřhra mužů:

Krawietz/Mies (Něm.) - Pavič/Soares (Chor./Braz.) 6:3, 7:5

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události