NBA

Triumf pro Lakers! LeBron James a spol. porazili Miami a slaví titul v NBA

Letošní sezona NBA zná svého vítěze! Z titulu se raduje hvězdný LeBron James a jeho Los Angeles Lakers, kteří v šestém finálovém zápase porazili Miami Heat 106:93 a právě americký basketbalista patřil mezi stěžejní muže rozhodujícího utkání, když zapsal triple-double.

Basketbalisté Lakers vstoupili do zápasu jako uragán a od začátku dávali vědět, že titul letos patří jim.

Po první čtvrtině tak vedl nejlepší tým Západní konference už o osm bodů a tento náskok navyšoval i v dalším průběhu. Nakonec se vedení Lakers přehouplo i na rozdíl více jak třiceti bodů a v tu chvíli už nikdo nepochyboval, že si jde Los Angeles Lakers pro svůj sedmnáctý titul v NBA.

Miami Heat sice v závěrečné čtvrtině náskok ještě výrazně snížilo, prohru 93:106 však už neodvrátilo.

Po závěrečném klaksonu tak vypuklo velké nadšení na straně Lakers a nechyběly ani slzy hvězdného LeBrona James, který získal už svůj čtvrtý titul v NBA. 35letý americký basketbalista navíc v utkání zářil, když zapsal triple-double za 28 bodů, 14 doskoků a deset asistencí.

Za svůj výkon ve finále play-off NBA získal James také svůj čtvrtý triumf pro nejužitečnějšího hráče.